Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks żółciowy po cholecystektomii


Gość anitta6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem. Cztery miesiące temu miałam cholecystektomię i około miesiąc temu zaczęłam mieć bóle w okolicy żółądka(brak zgagi, nudności czy wymiotów). Gastroskopia wykazała duże zarzucanie żółci do żołądka i stan zapalny błony śluzowej żołądka. Czy jest szansa wyleczenia tego jeśli wcześniej przed operacją nie miałam żadnych dolegliwości układu pokarmowego i jakie powinno zastosować się leczenie w tej chwili zażywam nolpazę 40 mg1 raz dziennie na czczo(mała poprawa). Czy tak długo organizm może się przestawiać po operacji? Dziękuję za odpowieź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze bardzo proszę o odpowiedź ponieważ byłam już u 2 gastroenterologów, z których jeden powiedział mi że ta żółć będzie mnie zalewać do końca życia a drugi prywatny kazał tylko stosować dietę. Trochę mnie to wszystko martwi dodam jeszcze, ze schudłam już 2 kg w ciągu 2 tygodni i nie wiem czy to od diety jaką stosuję czy od czegoś innego. Dziękuję i jeszcze raz proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po operacji czasami takie objawy mogą utrzymywać się przez pół, a nawet i do roku. Oprócz leków osłaniających błonę śluzową żołądka (można zwiększyć ich dawkę lub zastosować lek o innym składzie) stosuje się także leki prokinetyczne zapobiegające zarzucaniu treści żółciowej (np. Metoclopramid czy Gasprid). Leczeniem najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog. Ważne, aby pokarmy przyjmować częściej, ale w mniejszej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×