Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pulsowanie śródbrzusza, tętniak aorty?


Gość Zaniepokojony Przeme

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaniepokojony Przemek

Witam wszystkich forumowiczów. Od niedawna skupiłem swoją uwagę na śródbrzuszu. Odczuwam tam pulsowanie, które mnie bardzo martwi. Występuje ono od górnych mięśni brzucha ( chodzi mi o ten *kaloryfer*) do samego pępka i nawet niżej. Wiem, że to może byc związane z ruchami tętniczymi aorty, ale bardzo się martwię, że mogę miec tętniaka aorty. Czy może on wystąpic od nadmiernego naduszania na brzuch, bo co chwilę to badam. Mam 15 lat. Czy w tym wieku może powstac tętniak aorty? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi i z góry dziękuję. Aha i jeszcze jedno. Miałem robione badanie USG, ale zupełnie pod innym kątem, pod kątem wątroby. Wiem, że na obrazie komputerowym podczas badania USG Pani doktor miała pokazaną moją aortę, ale nie wiem czy skupiała tak na niej wiele uwagi, co na innych narządach, ale pewnie by coś tam powiedziała ( czy nie?). USG ogólnie wyszło w porządku. Bardzo proszę o wszelkie porady!!! Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może on wystąpic od nadmiernego naduszania na brzuch, bo co chwilę to badam? - nie, od tego nie pojawia się tętniak aorty Czy w tym wieku może powstac tętniak aorty? - praktycznie w tym wieku nie występuje (chyba, że występuje jakaś wada genetyczna całego organizmu) Wiem, że na obrazie komputerowym podczas badania USG Pani doktor miała pokazaną moją aortę, ale nie wiem czy skupiała tak na niej wiele uwagi, co na innych narządach, ale pewnie by coś tam powiedziała ( czy nie?). USG ogólnie wyszło w porządku. - jeśli USG było prawidłowe to na pewno nie ma tętniaka aorty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×