Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po sleeve gastrectomy


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja będę miała operację za jakieś ponad pół roku bo tyle się czeka na szaserów u prof. Paśnika. i teraz mam pytania: może ktoś miał z Nim styczność? co o Nim sądzicie? jestem chora na hiperinsulinizm i zespół policystycznych jajników, hiperprolaktynemie, niedoczynność tarczycy i niedobór wit. D niedoczynność i witD to pewnie zostanie do konca życia... ale co z hiperinsulinizmem, który jest stanem przedprzed cukrzycowym? po operacji to się wyrówna/wyleczy? proszę o odpowiedź, bo waham się jeszcze, ale wiem, że sama ze swoimi problemami zdrowotnymi nie schudnę na pewno, a stuknęła mi już ponad setka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po sleeve, piszecie że wiążecie nadzieję z tą operacją, jednak nie myślcie że to jakieś czary-mary i waga sama spadnie. Trzeba się przyłożyć do diety i do ćwiczeń i to ostro. Bez tego nie ma szans na schudnięcie. Zaznaczam również że nie każdy mimo ćwiczeń i diety schudnie, każdy organizm jest inny. No i są komplikacje, i to częściej niż się o tym mówi. Skóra po zrzuceniu nadmiaru kilogramów jest obwisła, brzydka, nasz NFZ finansuje tylko plastykę fartucha brzusznego.. No i po 2 latach zaczyna się tycie.. A wtedy już ostateczność gastric by-pass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewikonka

Jestem półtora roku po Sleeve. Schudłam ponad 50 kg i moje BMI to 20 Jestem trochę za chuda, bardzo mało jem, najczęściej pokarmy papkowate, o mięsie moge pomarzyć.Mam dni, kiedy nic nie moge zjeść i wymiotuję. Wczoraj pojechałam do lekarza i będe miała drugą operację mini gastric bypas, bo mam zwężony żoładek, ktory skręca się. Powikłanie niestety. Poza tym czuję się dobrze i gdyby jeszcze raz miała podjąć decyzję nie wahałabym się ani minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marlena

Witam mam mieć tą operację za kilka miesięcy ważę 140 kg i mam dość diet które dają krótko trwałe efekty im bliżej do operacji tym bardziej się boję bycie grubasem jest bardzo uciążliwe ale mam 3 dzieci i chcę żyć jak kiedyś zanim przypominałam potwora . Panicznie boję się powikłań nie choruję na serce o dziwo nie mam nadciśnienia ogólnie jestem sprawna ruchowo nie palę nie piję co wpływa na powikłania ? jakie wystepują dlaczego piszecie że po dwóch latach znowu się nabiera ciała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem druga dobę po operacji, sleeve. Właśnie wychodzę do domu.pierwsza doba była ciężka, bardzo bolało, ale dostałam morfine i spałam. Dziś jest już ok nie brałam nic przeciwbólowego, tylko najgorsze są te słabości po narkozie. Ale mam nadzieję, że kilka dni i przejdą. Dziś dostałam na śniadanie kleik ryżowy, zjadłam 3 łyżki i więcej nie mogłam. Później na obiad rosół, smakował wybornie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×