Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dół na dolnym końcu blizny po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość Katarzyna87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna87

7 lat temu mialam wyciety wyrostek robaczkowy. Od samego poczatku blizna wygladala fatalnie, jest szeroka, zgrubiona, a na dole mam dolek. Od czasu operacji przytylam, wtedy bylam jeszcze dziewczynka, a z kazdym kilogramem wydaje mi sie ze dolek jest wiekszy. Od niedawna odczuwam dyskomfort w tym miejscu, ciagle mnie pobolewa i kluje. Czy mozliwe jest zrosniecie tego miejsca gdzie mam dolek z jakims narzadem w srodku? Czy moze jest to przepuklina, o ktorej tutaj czytalam? Czy mozna sie ubiegac o odszkodowanie jesli blizna jest szpetna i nastapily komplikacje? Uprzejmie prosze o odpowiedz. P.S. Co sie dzieje z blizna gdy jest sie w ciazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozliwe jest zrosniecie tego miejsca gdzie mam dolek z jakims narzadem w srodku? - taka możliwość istnieje, że właśnie doszło do zrostu np. jelit z wewnętrzną stroną blizny pooperacyjnej Czy moze jest to przepuklina, o ktorej tutaj czytalam? - jeśli w tym miejscu nie ma żadnego wybrzuszenia to raczej jest wątpiące, że jest to przepuklina, aby ostatecznie rozwiązać ten problem należy w tej sprawie skonsultować się z bezpośrednio z chirurgiem Czy mozna sie ubiegac o odszkodowanie jesli blizna jest szpetna i nastapily komplikacje? - jest to absolutni niemożliwe, blizna jest naturalnym następstwem każdego zabiegu, czy większym ryzykiem jest wytworzenie blizny czy pozostawienie Pani bez operacji wycięcia zmienionego zapalenie wyrostka robaczkowego co skutkuje śmiercią??? (proszę się rozsądnie nad tym zastanowić) - radziłbym Pani się odchudzić, a myślę, że wygląd blizny zapewne się poprawi Co sie dzieje z blizna gdy jest sie w ciazy? - ulegnie rozciągnięciu zapewne, nikt jednak nie odpowie Pani na to pytanie konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna87

Jesli zatem doszło do zrostu np. jelit z wewnętrzną stroną blizny pooperacyjnej, to konieczna jest operacja? Bo rozumiem, ze jesli zajde w ciaze, to bede miala dziure w brzuchu skoro juz ja mam gdy przybylo mi tylko kilka kilogramow? Do odchudzenia sie wcale nie jest tak duzo, problem w tym, ze ostatnio wlasnie trenowalam zeby zrzucic kilka kilo i zaczely sie te bole w miejscu blizny co uniemozliwia mi trening. Jesli chodzi o odzszkodowanie, nie mialam na mysli otrzymania go za powstanie blizny, bo to jest normalna kolej rzeczy. Myslalam tu o zle przeprowadzonej operacji, na skutek ktorej doszlo do zrostow badz przepukliny. Myslalam, ze to na tyle prosta operacja, ze do zadnych komplikacji nie dochodzi, ale po przegladnieciu forum zmienilam zdanie. Uprzejmie prosze o odpowiedz na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zatem doszło do zrostu np. jelit z wewnętrzną stroną blizny pooperacyjnej, to konieczna jest operacja? - nie Bo rozumiem, ze jesli zajde w ciaze, to bede miala dziure w brzuchu skoro juz ja mam gdy przybylo mi tylko kilka kilogramow? - nie jest to powiedziane, może wręcz zagłębienie się zmniejszyć Myslalam tu o zle przeprowadzonej operacji, na skutek ktorej doszlo do zrostow badz przepukliny. - zrosty nie można w żaden sposób obarczać źle przeprowadzonym zabiegiem (tak goją sie niektóre osoby w środku), a przepuklina może być następstwem samego istnienia osłabionych powłok brzusznych (co też nie ejst związane z techniką operacyjną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×