Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Narośl na odbycie i fioletowa bańka


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat, jestem mężczyzną. Około rok temu zauważyłem, że koło odbytu mam narośl. Jest ona na zewnątrz, po lewej stronie, wygląda to dokładnie jak na zdjęciu pod tym linkiem, jakie udało mi się znaleźć w sieci: http://dooktor.pl/image_atta/post/247CH08QL32WhJrQb0Wk5j10NFx59P189.jpg Narośl zazwyczaj jest miękka, jednak niekiedy po załatwieniu się pęcznieje i robi się twardsza, powoduje tym samym niekiedy swędzenie oraz trochę boli. Po każdym wypróżnieniu staram się dokładnie dbać o higienę. Ponadto koło odbytu mam też mała fioletową plamkę, taka jakby bańkę która niekiedy trochę pęcznieje, jednak z jej strony nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Ogólnie skórę w okolicy odbytu mam nieco ciemniejszą (fioletowa/brązowa) o ile to istotne. Chciałem zapytać czy to hemoroidy, czy może coś innego i jak mogę temu spróbować przeciwdziałać na własną rękę. Kiedyś stosowałem maść, która miała zmniejszać swędzenie. Staram się odżywiać tak by nie mieć zaparć. Myślałem o zakupie maści Procto Hemolan, lub cos tego typu, z reklam wynika, że mogło by mi pomóc? (przepraszam za reklamę). Bardzo proszę o poradę, chciałbym coś z tym zrobić, a wizyta u lekarza jest dla mnie trochę krepująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego sposobu, aby dokładnie przekonać się z czym ma Pan do czynienia bez bezpośredniej wizyty u lekarza. Tak jak Pan opisuje jest duże prawdopodobieństwo, że są to żylaki odbytu. Najlepiej, aby zbadał Pana chirurg, który w tym względzie ma najlepsze doświadczenie. On po badaniu wyjaśni czym mogą być zmiany i zaleci odpowiednie postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×