Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie i zaczerwienienie w okolicy odbytu po wypróżnieniu


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie otóż od jakiegoś tygodnia mam problemy żołądkowe. Wypiłem trochę wina(na czczo.), zaraz po tym zjadłem obiad. W połowie już byłem pełny, tzw przejadłem się chociaż nie miałem czym. Następnie wystąpiła biegunka, a następnego dnia zaparcie które trwało 2 dni. Dodatkowo pojawiło się dziwne uczucie w przełyku(poddrażnienie) Teraz wypróżniam się w miarę normalnie(1-2 dziennie) chociaż wcześniej było częściej, uczucie przejedzenia jest ale trochę słabsze. Lekarz mi powiedział ,że to refluks żołądka i dał mi lek na zmniejszenie wydzielania kwasów. Uczucia w gardle nie mam, przejadam się troche mniej ale więcej niż normalnie W czym problem ? Leciutkie(bardzo) pieczenie w okolicach odbytu, nie swędzi mnie, nie boli jest tylko lekko podczerwienione. Pojawia się po wypróżnieniu(jest minimalne), nieodczuwalne bez większość dnia . Co to może być ? i czemu uczunie pełności nie w pełni min eło ? Dodam jeszcze , że miałem wzmożoną ilość gazów i odbić. Odbicia mineły, zostało trochę gazów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy ze strony ujścia odbytu mogą wskazywać na obecność żylaków odbytu. Trzeba w tej sprawie udać się do chirurga, żeby zbadał Pana bezpośrednio.Uczucie pełności może być związane z patologią w zakresie jelita grubego dlatego możliwe, że konieczne okaże się wykonanie kolonoskopii lub też gastroskopii celem oceny przełyku, żołądka i dwunastnicy. O wszytskim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×