Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obustronne przetoki boczne szyi u dziecka


Gość ALINA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam syna, który ma obustronne przetoki boczne szyi - OTWARTE. Pediatra oraz llaryngolog zaproponowali u mojego 16-miesięcznego synka usunięcie ich. Problem tkwi w tym, żaden z lekarzy nie zaproponował mi żadnego szpitala, w którym możnaby było to wykonać. Nie wiem, która klinika specjalizuje się w tym, ani jaki oddział chirurgia dziecięca czy otolaryngologia. Zależy mi na dobrej klinice, a nie pierwszej lepszej. Byłam z synkiem u chirurga dziecięcego, zgodził się na operację, choć uprzedził, że taką operację wykonywał jeden jedyny raz 20 lat temu, Więcej tam nie wróciłam. Proszę podpowiedzieć mi gdzie mam się z tym udać???? i na jaki oddział? może zna Pan jakiegoś specjalistę w tej dziedzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma specjalistów zajmujących wycinaniem tylko przetok bocznych szyi. Jeśli Pani chce trzeba wybrać klinikę zajmującą się chirurgią dziecięcą. Np. na Śląsku polecam: http://www.gczd.katowice.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wczorajszego listu- problem tkwi w tym że jestem z Wrocławia-woj. dolnośląskie. Chciałabym aby napisał mi Pan, czy poleciłby Pan szpital gdzieś bliżej mojej miejscowości czy lepiej bez zastanowienia jechać do CZD do Katowic? Wiem, że CZD jest także w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Córka /7miesięcy/ ma przetokę otwartą na szyi /z przodu/. średnica ok 1,5mm, głębokość kilka mm. nic się nie sączy, nie ma połączenia z żadnymi narządami. Operacja podobno ok 3-4 r.ż. Pytanie - gdzie i u kogo operować???? czy jest chirurg pediatra który robił już takie rzeczy i nie jest to dla niego obce? bardzo proszę o pomoc. Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×