Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel w okolicach wątroby


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

10 lat temu wykryto u mnie torbiel która jak to lekarz okreslił wydaje się być związana z górnym biegunem nerki. Wówczas torbiel miała wielkość 47x54 mm, powiedziano mi, że z tym nie należy nic robić, tylko kontrolować, czy się nie powiększa. Miałam również robioną tomografię komputerową, która jednak nie określiła skąd wychodzi, jakie jest jej dokładne połozenie.W zeszłym roku na USG wielkość torbieli wynosiła 75x72 mm. W tym roku ma 92x78 mm, lekarz określił położenie jednak w rzucie prawego płata wątroby w kontakcie z prawym biegunem nerki. Wątroba nie powiększona, trzustka, śledziona i obie nerki bez uchwytnych zmian. Moje pytanie w związku z tym, czy taką torbiel powinno się usunąć i jaką metodą. Zaznaczam, że nie rodziłam jeszcze i mam obawy jeśli chciałabym zajść w ciąże, czy taka torbiel może mieć wpływ na dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wskazaniem do usunięcia torbieli wątroby są objawy uciskowe oraz duże rozmiary lub powiększająca się torbiel. Każdy przypadek należy rozważyć indywidualnie, stąd nie możliwe jest to na forum. Musi Pani skonsultować się osobiście z chirurgiem. Taki zabieg można obecnie wykonać metodą laparoskopową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×