Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Struma polynodosa gl. thyr.


Gość Ja

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze, oebrałam wynik USG tarczycy - proszę o intepretację. Tarczyca powiększona asymetrycznie z przewagą pawego płata, heteroechogenna, o objęt. ok. 60 ml. Przerost wieloguzkowy płatów i cieśni przeważa na przerostem miąższu normoechogennego. Guzki polimirficzne, wielkości od 6 mm do 25 mm, jedne w otoczkach nieechogennych, inne regresyjne o zatartych zarysach, w większości skupione w konglomeraty, są izoechogenne lub hipoechogenne. Nie twierdzono ognisk naciekowych. Rozsiane, dyskretne zmiany fibrotyczne w calym wolu. Unaczynienie przeciętne z prawidłową perfuzją płatów w bad. doplerowskim. Struma polynodosa gl. thyr. - prosze o interpretację. Panie doktorze, czy powyższy opis świadczy o poważnym stanie chorobowym tarczycy? Co powinnam, jakie kroki podjąc, czy czeka mnie operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Oznacza to wole wieloguzkowe tarczycy. O zabiegu decyduje lekarz prowadzący, który na podstawie stanu ogólnego podejmuję decyzję. Nie wykluczone, że u Pani wskazaniem jest znacznie powiększona tarczyca i taki zabieg będzie miał miejsce. W badaniu nie wykazano cech wskazujących na aka tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki opis świadczy o znacznym zaawansowaniu wola wieloguzkowego tarczycy, z dużymi zmianami guzowatymi o różnej morfologii oraz znacznym powiększeniem tarczycy (norma objętości do 20 ml). Trzeba w tej sprawie na pewno skonsultować się z endokrynologiem i rozważyć na pewno leczenie operacyjne. Przed operacją muszą być unormowane poziomy hormonów tarczycy (trzeba je oznaczyć we krwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×