Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uchyłek przewodu żółciowego pomiędzy trzustką a wątrobą


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie TK wykazało u mnie uchyłek przewodu żółciowego pomiędzy wątrobą a trzustka o wymiarach 13x12x19 mm wypełniony płynem o gęstości porównywalnej do gęstości żółci. Jakie istnieją metody operacji chirurgicznej tej przypadlości, które w minimalnym stopniu okaleczają pacjenta? Chodzi mi o taka metodę, która likwiduje uchyłek, ale nie usuwa przewodu żółciowego i która daje największe szanse na normalne późniejsze życie. Na podany ewentualnie przez Was adres mailowy mogę wysłać załączniki z dotychczasowego leczenia oraz wyniki i zdjęcie TK. Nie miałam robionych jeszcze badań typu cholangio-NMR, ponieważ nie wiem gdzie istnieje możliwość wykonania - ewentualnie proszę o taką informację. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie i polecenie placówki która ma największe doświadczenie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Czy ma Pani jakieś objawy związane z tym uchyłkiem? Dlaczego było zlecone TK jamy brzusznej? Czy były jakieś ku temu przesłanki? Taki uchyłek może nie dawać żadnych dolegliwości i wtedy nic nie należy z tym robić. Uchyłek jest niewielki dlatego może nie stanowić problemów, taka forma anatomiczna przewodu żółciowego. Proszę także o przesłanie mi dokładnego opisu TK, a także poinformowania mnie w jakim województwie Pani mieszka, abym ewentualnie mógł doradzić pracownie, gdzie wykonuje się cholangio-NMR (rezonans). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×