Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból piersi, który objawowo przypomina poparzenie pokrzywą


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni bolą mnie piersi. Ból koncentruje się głównie w oklicy sutka, brodawki. Objawy to silne pieczenie, takie jak np. po oparzeniu pokrzywą. Nigdzie się nie uderzyłam, nie mam widocznych zmian, wysięków, ani wyczuwalnych zgrubień. Jedyne co wiem to fakt, że zaczał się jak skończyła mi się miesiaczka w danym miesiącu. Ostatnio tez troche przytyłam i nosiłam przyciasnawe staniki, teraz nie nosze w ogóle, ale ból nie ustępuje. Leki przeciwbólowe tez nie pomagają. Mam 45 lat, co może byc przyczyna tego bólu, może są jakieś maści, które stosowane domiejscowo zmniejszyłyby tą dolegliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Takie bóle piersi mogą być spowodowane zmianami mastopatycznymi występującymi w gruczołach sutkowych spowodowanymi np. zaburzeniami hormonalnymi (bóle związane z miesiączką). Z tym problemem należy udać się do ginekologa. Może będzie potrzeba wykonania mammografii lub poziomu hormonów we krwi. Dopiero po badaniach trzeba podjąć decyzję o dalszym leczeniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam podobne objawy... To tak, jakby maleńkie kawałki szkła wbiły się w klatkę piersiową... Tyle że ból obejmuje cały obszar piersiowy, sutki powiększyły się i bolą tylko przy dotyku- uczucie przypomina okres, kiedy dorastałam, ale ten czas mam już za sobą. Nie ma żadnych objawów zewnętrznych na skórze. Zrezygnowałam z noszenia staników, ale nawet wycieranie się ręcznikiem doprowadza mnie do rozpaczy. Nie rozumiem swojego ciała. Proszę o radę i jeśli jest to możliwe, proszę również o wyjaśnienie tego zjawiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem bolą mnie oby dwie piersi. Tak że nie mogę leżeć na boku. Stało się tak gdy zaczęłam brać tabletki na zatrzymanie mleka. W szpitalu dusiłąn piersi aby mleko leciało może coś się przez to dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu szarpie mnie jajnik, tak jakby ktoś chciał go wyrwać. Ból ustępuje i po kilku dniach sytuacja się powtarza. Teraz odczuwam pieczenie w piersiach, ale tylko gdy je dotykam. wygląda to tak* dotykam pierś po 2 sekundach przechodzi po niej prąd z pieczeniem i znika. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z jajnikiem, ale pieczenie w piersi rozprzestrzenia się na cały obszar piersi. Wydaje mi się, że to zmiany hormonalne. Niepokoi mnie przy tym nagły skok wagi, który dosłownie zalewa mi tłuszczem miednicę. W momencie kiedy pojawia się tłuszcz odczuwam kłusie w prawym boku poniżej pępka, a gdy tłuszcz znika, to tak jakby odessano mi z litr tłuszczu, bo potrafi spaść w ciągu kilku dni i pojawiają się wodniste biegunki z towarzyszącym bólem brzucha. Mam nadzieje, że to nie jest zapalenie ani uszkodzone tkanki. Musze się wybrać do G. Może miał ktoś kiedyś coś podobnego?To nie są wzdęcia, bo brzuch jest miękki i zalany tłuszczem wraz z boczkami jakbym w ciągu 2 dni założyła koło ratunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×