Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona głowa trzustki


Gość Lidia

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu chudnięcia zrobiłam kontrolne badanie USG jamy brzusznej. Wynik organów był dobry z wyjątkiem trzustki. Opis wyniku badania trzustki to: *głowa trzustki 28 mm, niesymetryczna w stosunku do całości narządu, wydaje się być jednorodna, z uciskiem na żyłę śledzionową. Śledziona bez zmian.* Czy to rak? Boleści brzucha nie mam. Byłam zaskoczona wynikiem. Na wynik tomografem na pewno poczekam. Chciałabym znać opcje medyczne przy takich objawach. I co one wróżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Raczej ten wynik badania USG nie wygląda na wysoce podejrzany. Norma wielkości głowy trzustki wynosi do 30 mm, dlatego nie jest to powiększenie głowy trzustki oraz nie ma ewidentnie widocznego guza. Ucisk na żyłę śledzionową może być dyskretny tym bardziej, że nie ma odzwierciedlenia tego w samej śledzionie (śledziona nie jest powiększona). Jednak rzeczywiście z uwagi na niewyjaśniony spadek masy ciała i taki opis USG należy wykonać TK jamy brzusznej. Myślę jednak, że wynik będzie prawidłowy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość roza1000.

Stwierdzono u mnie powiekszoną głowę trzustki. Badanie EUS nie wykazało zmian nowotworowych. Przeszłam operację, w której zrobiono mi zespolenie jelitowo-żołądkowe, ale nie wykonano biopsji trzustki, bo jak powiedział lekarz ** się nie dało*. Co ma mi dać to zespolenie i dlaczego nie dało się zrobić tej biopsji? Teraz zażywa Kreon i Controloc i czekam na TK, czy ta głowa się zmniejszyła. Dodam, że wszystkie wyniki mam w normie. Mam wrażenie, że lekarze nie do końca wiedzą co mi jest, bo stwierdzili,że mam nietypowe objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×