Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zrosty po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wyrostek został wycięty ponad dwadzieścia lat temu. Została po nim tylko mała blizna. Od jakiegoś czasu bardzo boli mnie prawy jajnik w czasie miesiączki, zazwyczaj są to pierwsze dwa dni. Podczas wizyty u ginekologa po wywiadzie lekarz doszedł do wniosku, że te promieniujące bóle są wywoływane przez zrosty, które powstały po wycięciu wyrostka. Podczas badania, kiedy dotykał miejsc wokół blizny odczuwałam lekki ból. Polecił mi, abym zdecydowała się na zabieg laparoskopowy, aby *przeciąć* ewentualne zrosty. Nie dał gwarancji, że to jedyna przyczyna tego bardzo uciążliwego bólu. Ponieważ jestem genetycznie obciążona (mama rak jajnika, tata rak wargi, dziadek ze strony mamy rak jelita grubego), powiedziano mi, że jeśli laparoskopia nic nie pomoże to trzeba zrobić kolonoskopię. Jak potwierdzić czy są tam rzeczywiście zrosty i czy mają one rzeczywiście wpływ na moje comiesięczne bóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Według mnie na razie wstrzymałbym się z wykonywania zabiegu laparoskopowego tym bardziej, że taki zabieg uwalniania zrostów może tylko wywołać powstanie nowych zrostów. Na pewno na początku należałoby wykonać badanie kolonoskopowe celem oceny śluzówki jelita grubego. Jednak Pani obajawy jakoś nie pasują mi do tego, żeby były spowodowane zrostami (nie powinny być wogóle zsynchronizowane z miesiączką lecz raczej z przyjmowanym pokarmem, zaburzeniami w oddawaniu stolca). Ból pojawiający się w czasie miesiączki sugeruje endometriozę. Raczej w tym kierunku przeprowadziłbym diagnostykę (np. w czasie bólów, w czasie miesiączki wykonać USG jamy brzusznej – znalezienie torbieli czekoladowej). Powinien tym problemem zająć się, więc głównie ginekolog. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×