Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czerwona plamka na żołędziu penisa


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 24 lata i niepokoi mnie problem czerwonej plamki na żołędziu penisa. Plamka jest zlokalizowana w górnej lewej części żołędzia, około jeden centymetr od ujścia cewki moczowej. Zauważyłem ją w wieku 12-13 lat, gdy miała wielkość czerwonej małej kropki. Dziś jest w wielkości ziarnka grochu (gdy penis jest w zwodzie). Plamka nie boli, ma jednolitą barwę. Gdy dotykam plamkę, nie wyczuwam żadnego guza. Plamka też nie krwawi i nie przypomina wrzodu. Do zadania pytania na forum skłonił mnie problem nieznacznie powiększającej się plamki. Chciałbym dodać, że w wieku dorastania masturbowałem się, natomiast od niedawna rozpocząłem regulane współżycie seksualne z partnerką. Chciałbym również dodać, że posiadam na ciele wiele pieprzyków, ale żaden z nich nie przypomina np. czerniaka. Proszę o odpowiedź dotyczącą następujących kwestii: 1) czy może to być rak żołędzia (np. czerniak)? 2) czy obszar plamki może się zwiększać szybciej niż do tej pory? 3) jeżeli nie jest to rak, a np. forma pieprzyka to jakie jest ryzyko/prawdopodobieństwo przekształcenia się czerwonej plamki w raka? 4) czy zalecane jest chirurgiczne wycięcie plamki czy lepsze jest jej pozostawienie pod obserwacją? Bardzo proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Bez przyjrzenia się zmiany trudno ocenić czy jest to tylko łagodna zmiana skórna czy może coś poważniejszego np. erytroplazja Queyrata czy choroba Bowena. Warto udać się do dermatologa lub urologa, który będzie w stanie odpowiedzieć na te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×