Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Tomasz

Diagnostyka szczegółowa przepukliny pachwinowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz
Witam, około miesiąca temu stwierdzono u mnie przepuklinę pachwinową po stronie lewej. Obecnie po skierowaniu przez chirurga oczekuję na zabieg co ma potrwać ok. 2-3 miesiące. Chciałbym zapytać, w każdym przypadku badano mnie *palpacyjnie* czyli bez uzycia np. aparatu usg itp, czy oprócz *typowych* metod badań istnieje możliwość zbadania np. rozległości przepukliny, jej rozmiarów w inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Podstawowym badaniem jest badanie palpacyjne, ważną rolę odgrywają przedstawiane przez chorego dolegliwości. Nie zawsze wykonanie badania usg jest konieczne. Rozmiar przepukliny najlepiej stwierdzić palpacyjnie, ewentualnie w usg. Innej metody nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość slaw
u mnie badanie reka nic nie wykrylo dopiero usg u fachowca - docenta radiologii wykrylo to i dostalem opis o glugosci itd. takze czy bedzie badac lekarz reka czy usg trzeba sie upewnic ze robi to fachowiec...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niedoleczona
No dobrze. A co, jeśli przepuklina *chowa się* i nie da się jej zbadać palpacyjnie? Zależy mi na zabiegu, bo często mnie boli. A chirurg powiedział, że mam przyjść dopiero jak się *pojawi* po raz kolejny, ponieważ on nie jest w stanie jej stwierdzić. (Dodam, że została stwierdzona przez innego chirurga kiedyś, jak trafiłam na SOR z powodu bólu). Ciężko jest ją utrzymać na tyle długo *na zewnątrz* zanim się dostanie do lekarza. Mam pachwinową po prawej stronie. Kto ma mi zlecić badanie USG, skoro lekarz za każdym razem odsyła mnie do domu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert

Metoda palpacyjna moze we wczesnym okresie byc nieskuteczna, Nawet usg moze byc mylace. Najlepiej zrobic tomografie komputerowa (CT). Wtedy widac czy przepuklina dwustronna czy jednostronna, bo czasami wybrzuszenie widac tylko z jednej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.