Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak ściągnąć w dól żołądek który wszedł do klatki?


Gość roman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mialem uraz ,dostalem kierownica tuz pod przep[one i tym samym zoladek wszedl mi do klatki , majac przepukiline wslizg rozw.przelykowego nie wiem czy wszedl i uwieziony zostal w przepuklinie , bo podobno ten rodzaj przepukilny nie powoduje uwiezniecia zoladka, w takim razie wszedl mi nie w przepukline, ale czuje go za wysoko, bardzo poglebil mi sie refliks itp.nie moge oddychac przez to, czy mozna go jakos sciagnac w dol nie operacyjnie lub malo inwazyjnie? jakie badania ewentualnie zrobic aby sprawdzic czy i jak jest wysoko zoladek? robilem rtg zoladkaz kontrasten i wlasciowie nic nie wykazalo oprocz przepukliny i okresowego wchodzenia czesci wpustowej zoladka przez przepukline w przeponie do klatki tworzac stozek, przepuklina ok 3na 4 cm, czy to duza?od czasu oderzenie w mijscu przeponu gdy jak oddychalem tworzyl sie tam balon wypukly, to teraz jest wklesly zasysa mi do wenatrz przepone jak prubuje oddychac gleboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aerokoli

tomografię? a po co tomografię!!! Na początek chirurg, który rozpoznał przepuklinę i to że żołądek jest za wysoko i mieści się jego część w kladce piersiowej powinien zaproponować leczenie. Najczęściej stosowane leki to Omeprazolum (stosowany w problemach gastrycznych, i przy nadmiernej ilości helicobakters pylori) ale jest jeszcze jeden lek....w Pana przypadku najlepszy...nazwy teraz nie pamiętam ale jak mam jeszcze ulotkę także później mogę odpisać jeśli nadal to będzie Pana ciekawić......i cóż dalej....lek stosuje się przez ok 6 miesięcy....jeśli jest poprawa to super...jeśli nie.....lekarz może zaproponować inne wyjście....jednym z nich jest operacja polegająca na ściągnięciu żołądka *na swoje miejsce* :) coś na zasadzie zakotwiczenia go :) najskuteczniejsza metoda leczenia lecz ze względu na dużą inwazję stosowana jako ostateczność! To powodzenia życzę i proszę pamiętać o diecie! Zero surowych owoców i warzyw pestkowych! Zero gazowanych napoi! Utrzymywać taką dietę jak przy refliksie :) w razie pytań pisz: aerokoli@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×