Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrotowy torbiel Bakera połączony ze stawem kolanowym


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około roku temu pojawiła się z tyłu mojego kolana wyraźna narośl, po badaniach lekarzy i usg stwierdzono torbiel bakera. Przeszłam kilkanaście bezskutecznych wyciągań, fizykoterapie oraz parę operacji po których zapewniano mnie że nie powinno być już z tym problemów było to oczyszczanie i zszycie ścięgien o ile się nie myle. Okazało się to bezskuteczne gdyż po miesiącu narośl spowrotem wróciła do której dołączyły się bóle. Miałam wrażenie podczas rozmowy z lekarzem że nie wie do końca co z tym zrobić więc zapytałam czy nie lepiej by to było wyciągać co miesiąc, bądź w okresie letnim mając nadzieje że być może z czasem to ustąpi-usłyszałam odpowiedź że niestety nie, gdyż możliwe jest przerodzenie się torbiela w guza. Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakiś lekarz specjalizujący się w tego rodzaju sprawach do którego warto się wybrać i co z tym fantem dalej począć... Liczę na pomoc i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie ma takich lekarzy specjalizujących się tylko w leczeniu torbieli Bakera. Oczywiście leczeniem zajmują się ortopedzi. Można jeszcze z tym problemem skonsultować się z jakim ośrodkiem klinicznym ortopedycznym, gdzie uzyska się fachowej porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×