Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Metastases carcinomatosae


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie!, Panie Doktorze bardzo prosiłabym o interpretacje moich wyników hist-pat. Badanie nr 1. ROZPOZNANIE: A- Przerzuty raka brodawkowatego w 16 na 20 węzłów chłonnych (16/20) oraz fragment utkania grasicy. B- Mimo licznie skrojonych preparatów stwierdza sie jedynie ciałka pianczakowate bez towarzyszących komórek raka C- Przerzut raka brodawkowatego w 1 wężle chłonnym (1/2) D- carcinoma papillare. Naciek raka przekracza torebkę tarczycy pT3N1Mx. E, F,G- thyreoditis chronica OPIS MAKROSKOPOWY: I. Układ chłonny środkowy szyi A- znaleziono 21 węzłów chłonnych średnicy od 0.2 do 2.5 cm II. Biopsja węzłów szyi str. lewa B- węzeł chłonny średnicy 0.8 cm III. Biopsja węzłów szyi str. prawa C- 2 węzły chłonne średnicy 0.8 i 1.5 cm IV. Tarczyca w całości ( biegun górny płata prawego oznaczony) materiał poibrano. Tarczyca o wymiarach 6x5x3cm. w dolnym biegunie płata prawego na granicy z cieśnią biały, lity nieostroodgraniczony guz o wymiarach 1.8 x 1.7 x1.5 cm. pozostała część tarczycy bez zmian ogniskowych. D- z guza w płacie prawym E- pozostała część płata prawego F- cieśń G- płat lewy Badanie nr 2 ROZPOZNANIE A- metastases carcinomatosae (2/21) B- metastases carcinomatosae C- utkania nowotworowego nie stwierdza się OPIS MAKROSKOPOWY węzły chłonne szyi str. prawa 2 fragmenty tłuszczowo-limfatyczne o wymiarach 12x4x2 cm. oraz 3x3x1.5cm A-znaleziono 21 węzłów chłonnych średnicy od 0.5 do 1.5 cm oraz 2 pakiety średnicy 2.5 i 3.5 cm. B- z pakietu średnicy 2.5 cm C- z pakietu średnicy 3.5 cm. Bardzo prosilabym Pana o szczerą opinie jak to wszystko wyglada? i jakie sa szanse na całkowite wyleczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces zaawansowania nowotworu jest posunięty (duża średnica guza nowotworowego oraz liczne przerzuty w węzłach chłonnych). Jeśli osoba ma poniżej 45 roku życia to jest to pierwszy stopień zaawansowania klinicznego w skali 2-stopniowej (lepsze rokowanie). U osób powyżej 45 roku życia jest to 3 stopień zaawansowania klinicznego w skali 4-stopniowej (gorsze rokowanie, które zależy od wieku pacjenta). Zapewne będzie włączone jeszcze leczenie radiojodem. Wyleczenie możliwe, ale niepewne. Przeżycie 10-letnie w przypadku takiego zaawansowania rak może wynosić około 40-80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze mam 21 lat (niecałe, kończe w przyszły czwartek(09.12.1989) )po scyntygrafii pytali sie mnie czy bolał mnie ząb... podobno moze powiekszyć węzeł - kiedyś tam bolał ale nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego).mam kontrole *13 - stego grudnia *- fajna data .boje sie panicznie trzeciej operacji... powiem szczerze że nie radze sobie już ze sobą ...minęło juz troche czasu ... staram sie o tym nie myśleć, ale sie nie da...cały czas wraca to do mnie...chudnę bardzo szybko ostatnio bo 8 kg w 2 miesiące nie czuje głodu tak jak kiedyś... nie wiem czy to jest dobrze bo wraca wszystko do normy czy coś sie dzieje ...prosze bardzo o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×