Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Korekcja wędzidełka, laser czy skalpel?


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy różnic między plastyką wędzidełka sposobem tradycyjnym a zabiegiem laserem CO2. Prosiłbym o szczegółowe porównanie (czas gojenia, czas zabiegu, wielkość blizny, konieczność założenia szwów, a w szczególności czy różni się TECHNIKA CIĘCIA... itp.) Rozważam obie opcje i wydaje mi się że ryzyko ponownego skrócenia się wędzidełka wskutek bliznowacenia może być mniejsze w wypadku zabiegu laserem, czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziomek 20 lat:)

Siema Ziomy:)Ja dziś miałem wykonywany zabieg korekcji krótkiego wędzidełka.Zabieg się udał,trwał krótko bo tylko 15 minut.Był wykonywany laserem.Na początku lekarz dał mi znieczulenie miejscowe (zastrzyk w wędzidełko)trochę bolało ale dało radę się wytrzymać:)Potem rozcinał wędzidełko laserem.Nic mnie nie bolało.Trochę krwi poleciało ale lekarz zatamował ranę.Obyło się bez szycia:)Jeszcze dodam że miałem ten zabieg wykonywany w prywatnym szpitalu w Kutnie i zabieg kosztował 500zł.Tylko lekarz zalecił żebym nie moczył penisa przez około 3 dni,żeby się ładnie zagoiło.Masturbować się można dopiero po tygodniu.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie piszczcie o tym więcej, ja jestem po zabiegu metodą klasyczną i nie bardzo mi się to podoba, nie wiem jak wygląda po laserze, bo rzadko można spotkać fotkę ptaka po zabiegu laserowym i nie chodzi tu o porównywanie kto ma większego :D tylko chciałbym wiedzieć czy lepiej jest po laserze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser, zdecydowanie, przecież mamy XXI wiek 🙂 Zajrzyjcie sobie na stronę Multiclinic z Łodzi, w tej klinice zajmują się właśnie takimi zabiegami i na stronie mają wszystko wyjaśnione, wytłumaczone. Zresztą sama klinika jest naprawdę godna polecania, a zabiegu nie ma potrzeby się obawiać:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×