Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w okolicy żuchwy


Gość siwa

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu obudziłam się z bólem prawego loliczka.Wyczułam zgrubienie w okolicy żuchwy zaraz koło ucha.Zgrubienie miało wielkość ok 1cm.Po 3 dniach ból minoł ale zgrubienie zostało i urtosło o 0,5cm kiedy go dotykam trochę mnie boli i czuję sie jakby węzły chłonne pod uchem trochę napuchły.Szukałam podobnych przypadków na internecie ale nic nie znalazłam a chciała bym sie dowiedziec co to może być .Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W tej okolicy znajduje się ślinianka przyuszna. Najepiej żeby zobaczył i zbadał cie lekarz. Jeśli zmiana występuje symetrycznie może to być tzw. świnka, natomiast jednostronne zmiany mogą wskazywać na gruczolaka, stan zapalny w tej okolicy czy inną zmianę. Zmiana umiejscowiona blizej kąta żuchwy wskazuje na powiększone węzły chłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tok samo mam guz z lewej strony on nie bolał na początku dopiero po drugim tyg zaczął nabierać rozmiarów i już uciska mnie dość mocno w okolicy zamka żuchwy guz już ma wymiary od krtani aż pod samo ucho i dalej nabiera miałem biopsje tydzień temu i lekarka mówiła że to torbiel ale jaki ,coraz bardziej dokucza i pojawił się znowu ból głowy jaki był przed biopsją ,a biopsja mi w sumie ulżyła na 4 -5 dni bo trochę tej ropy spuścili ale tera boli i nie wiem co robić wynik za tydzień,i nie wiem czy tak długo wytrzymam nie wiem co robić pewnie po wyniku będę musiał następny czas jakiś czekać jak bym mógł to bym sam se strzykawką upuścił tej ropy albo jeszcze raz na biopsje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W wieku 8 lat przechodziłam to samo. Identyczne objawy z Twoimi. Miałam bolący guzek w prawym policzku, który się powiększał. Lekarze niestety nie wiedzieli, co to jest. Miałam robioną biopsję a później 2 operacje. Przy 1 *spuścili* mi ten *płyn* co tam był w środku. Przy 2 wycięli guzka. Niestety nie całego. Obecnie mam 17 lat i dalej go odczuwam. Boli, kiedy jest zimno :/ Została taka mała kulka, którą mogę przesuwać pod skórą palcami. Na szczęście niewidoczna. Udaj się jak najszybciej do lekarza! Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badajcie krtan*gardlo ! nie wyobrazacie sobie widok po usunienciu krtani a nie mówie o cierpieniu chorego !Nie jestem od prawienia morałow ale to w 99% przez papierosy ktos sie na nas zbogaca a my chorujem wiec kazdy guzek NIE IGNORUJCIE!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu boli mnie własnie rzuchwa ucho jakby taki guzek przy uchu on jest wyczuwalny pod palcem, tzn był, bo teraz chwilowo go nie ma ale się pojawia co jakiś czas internista powiedział że to może być węzeł, ale żeby się tym nie przejmować w ogóle... ale jak tu się nie przejmować skoro to boli i dokucza, nie wspomnę o tych setkach pogujących myśli, które temu samoistnie towarzyszą ... moje pytanie: do jakiego lekarza trzeba się udać, żeby zbadać co to może być??? będę wdzięczna za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mój mąż odkrył u siebie guzek poniżej żuchwy.Mówi,że to nie jest bolesne,ale zaczęło się od lekkiego bólu w tej okolicy,a po kilku dniach pojawiło się zgrubienie. Martwię się bardzo.Może ktoś ma podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzisiaj rano wstałem i pod lewym uchem - dokładnie pod w dołku mnie boli i mam powiększone, jakby spuchnięte. Jak jem coś o intensywnym smaku lub gazowane to boli mnie bardziej przez chwile - dosyć mocno i przestaje. Jak nic nie robie i nie jejm nie pije to jest powiększone jak dotykam to boli. Po za tym żadnych objawów typu ból gardła , kaszlu czy innych. Proszę o pomoc co to może być? Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzis rano obudzilam sie i przy uchu z lewej strony mam tak jakby spuchniete czy taki guzek wyczuwalny prz dotyku palcem.Boli mnie tylko gdy dotykam. Co to moze byc? Prosze o pomoc. DZIEKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma zgrubienie na żuchwie. Zrobili USG i jest duza zmiana w kości (7 x 5 cm). Trzeba zrobić biopsje. Pytanie, czy to wymaga położenia w szpitalu? Ojciec jest po operacji, ma dodatkowo zdekompensowana marskość wątroby. Szpital bardzo źle znosi. Dzekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marysia R.

Zmagam się z guzem po lewej stronie twarzy od 15 lat czasami boli, czasami pulsuje, niekiedy czuję lekkie odrętwienie tej okolicy. Lekarze którzy to oglądali albo nie wiedzą z czym mają do czynienia albo mówią, że to moja uroda. Mnie to niepokoi i jestem zła na tych lekarzy że nie obserwują tego mojego guza, bo ja 20 lat przeżyłam i nie miałam tego więc to nie może być moja uroda. Guz jest guzem i trzeba to mieć pod kontrolą tylko dlaczego lekarze tego nie robią. Proszę pomóżcie znależć specjalistę który podejdzie do sprawy konkretnie i będzie zlecał badania specjalistyczne co rok aby stwierdzić czy aby to się nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcelina

Hej . Mam 11 lat już od wielu lat mam guzka .Nawet nie wiem co to jest .Dziś rano mój dziadek zwrócił mi uwagę i chce iść do doktora . Ale ja od wielu lat śpiewam i boje się czy jak lekarz zaleczy mi guzka to głos się przez to nie zmieni . Proszę pomóżcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnego porannego dnia coś było nie tak z moim lewym uchem okazało się że mam guza koło ucha od stony policzka ( wielkośc około 1cm). poczytalem troche na interecie i dowiedziałem się że powinnienem odczekac ze 3 dni jak zmiany się pogorszą mam nie zwłocznie iść do lekarza, dzisiaj minoł 3 dzień . mam straszny taki przerywany bół (jakby mi coś ściskało cieszko mi opisac ten ból ) najgorzej jest wieczorem po kapieli , guz jakby zmieniał swoja wielkośc rano jest mniejszy niz wieczorem a po za tym rano wycieka z ucha żółta substancja po za tym jest mi strasznie zimno ( ubieram sie jak eskimos ale i tak jest mi zimno) i jestem jeszcze śpiący jutro idę do lekarza :( boje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat temu , po wizycie u dentysty, namacałam guzek przy uchu. W Wam laryngolodzy niby go usunęli, ale po m-cu okazalo się, że nic z nim nie zrobili. Guz byl w tym samym miejscu i tej samej wielkości. Usunał mi go dopiero onkolog. Po 5 latach w tym samym miejscu pokazał sie nastepny. Zalecono mi go kontrolować. Teraz po ok. 15 latach wczoraj pojawił się guz przy szczęce dolnej .Nie wiem czy mnie nie zawialo, trochę zmarzła mi twarz. Idę do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość anonimka

Dzień dobry

Mam 13 lat ale za 13 dni kończę. Dziś rano wyczułam na żuchwie koło ucha lewego guza. Boje się że to coś poważnego. Jeżeli ktos miał taką sytuacje i ma to już za sobą to mógłby mi o tym coś napisać? Bardzo się boje i mam nadzieje że to nic poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×