Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laparoskopia i usypanie przy operacji przepukliny pępkowej


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten rodzaj przepukliny i boję się , jak diabli , operacji ze względów estetycznych oraz ze względu na ogólne znieczulenie.... Jaka jest możliwość laparoskopii i czy przy tej metodzie też się *usypia*?Jestem otyły 111kg przy 173cm wzrostu , Czy MUSZĘ się odchudzić?Czy wystarczą dwa zastrzyki szczepionki przeciwko żółtaczce przed operacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak duża jest przepuklina. Jeśli jest mała taki zabieg można wykonać nawet w znieczuleniu miejscowym. Oczywiście u szczupłych osób zabieg jest prostszy i wystepuje mniej powikłań. Aby zabezpieczyć się przed zakażeniem WZW typu B należy przyjąć dwie dawki szczepionki (2 tygodnie po drugiej dawce można się operować). O wszystkim musi zadecydować chirurg po zbadaniu Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź , ale co z metodą laparoskopową , czy jest ona mniej inwazyjna , czy można ta metoda operować na NFOZ , lub jak drogo (przypuszczalnie) kosztuje taki zabieg? Chodzi mi o to aby szew był jak najmniej widoczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem jako laik to właśnie przy zabiegu laparoskopem stosuje sie znieczulenie ogólne intubacje oddychanie przez respirator a to po to żeby chirurg miał komfort pracy miałem taki zabieg o metodzie znieczulenia poinformował mnie anestezjolog przed zabiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle nie zrobiłem zabiegu , bo spóźniłem się ze szczepionkami (już mam dwie zaszczepione) , więc dalej jestem zainteresowany odpowiedzią na powyższe.Szczególnie chodzi o AM w Gdańsku.Pozdrawiam-Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem operację przepukliny pępkowej metodą laparoskopową 2 tygodnie temu. Czułem sie okropnie przez kilka dni - cały brzuch obolały, o kaszlnieciu nie ma mowy. Po 10 dniach juz było lepiej i czuję, że za 2-3 tygodnie zapomnę o wszystkim. Ale w sumie wydawało mi sie, że to tylko kilka maych dziurek i powinno byc od razu OK, a to nieprawda. Bolało bardzo. Znieczulenie ogólne bezproblemowe. Zabieg w ramach NFZ w jednym ze szpitali warszawskich. Jak komuś ta przepuklina przeszkadza, to polecam, ale nich wie, co go czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 5 dni po operacji (jak to ujął mój lekarz - plastyka metodą laparoskopową przepukliny pępkowej i kresy białej). Znieczulenie ogólne, intubacja, wszystko trwało w sumie 3 godziny (od momentu kiedy mnie zabrali na operację do chwili kiedy przywieziono mnie z powrotem na oddział). Po operacji czułam się nie najgorzej, 2 dzień super, brzuch mniejszy, powłoki wzmocnione, zatem wypis i powrót do domu. Dziś jest 5 dni po i czuję się fatalnie. Brzuch większy niż przed operacją, koło pępka pojawił się guzek, jestem taka *napowietrzona*, nie mogę ukucnąć, dotyk brzuch powoduje ból. We środę mam wizytę kontrolną,, ale nie wiem czy wytrzymam jeszcze 3 dni. Mam nadzieję, że nic się nie dzieje, że to normalne objawy i niebawem ustapią. Operację miałam w Radomiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do JW Witaj! Mam nadzieję, że u Ciebie już wszystko ok. Ja za 2 tyg. mam mieć też taką operację i to w Radomiu. W którym szpitalu byłaś operowana? Przez jakiego dr? Co z narkozą? Strasznie się boję.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E.l. Jestem po zabiegu dwa tygodnie w ogóle mnie nie bolało.Radzę szpital w Pionkach dr.n.med.Pan Ordynator oddziału chirurgii Krzysztof Jakubowski . Przyjmuje w Radomiu i w Pionkach .SUPER MEN.Poczytaj na GOOGLE. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jagódka

Jestem rok po operacji miałam w Łodzi w szpitalu uniwersyteckim im.Barlickiego super lekarze dr.Janczak dr.Szewczyk dobra opieka tylko ból ogromny miałam podaną morfine tak bolało ale miałam robione przepuklinę w bliźnie po trokarze z poprzednich operacji i woreczek żółciowy za jednym razem to była moja piąta operacja w tym szpitalu przez tych lekarzy robiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×