Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższona bilirubina a polipy pęcherzyka żółciowego


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robiłem ostatnio badania krwi, które wykazały podwyższoną bilirubinę- 4,1 przy normie 1,2. Wszystkie inne wyniki (morfologia, ob, rozmaz, biochemia) są w normie. Lekarz wstępnie zdiagnozował zespół Gilberta i na wszelki wypadek zlecił USG. USG wykazało: *Pęcherzyk żółciowy cienkościenny przyściennie kilka hyperechogenicznych zmian ok 3-4 mm polipy ? do kontroli*. Poza tym wszystko prawidłowo. Lekarz w związku z tym zalecił konsultację z chirurgiem. Czy w takim przypadku mogę się spodziewać usunięcia pęcherza żółciowego? Czy te prawdopodobnie polipy mogą być przyczyną podwyższonej bilirubiny, czy też nałożyły się one *przypadkowo* na zespół Gilberta? Nadmienię, że nie mam żadnych objawów, badania zrobiłem profilaktycznie. Do tego 5 lat temu pani doktor na komisji wojskowej powiedziała żebym zbadał poziom żółci, więc prawdopodobnie mam ją od dawna podwyższoną (zbagatelizowałem to wtedy). Mam 23 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim przypadku mogę się spodziewać usunięcia pęcherza żółciowego? - w przypadku polipów niewielkich do 10 mm nie ma wskazań bezpośrednich (jeśli nie ma z tym związanych dolegliwości) do usunięcia pęcherzyka, trzeba powtórzyć badanie, gdyż mogą to byc drobne złogi, które same ulegną wydaleniu Czy te prawdopodobnie polipy mogą być przyczyną podwyższonej bilirubiny, czy też nałożyły się one *przypadkowo* na zespół Gilberta? - polipy w pęcherzyku żółciowym na pewno nie powodują podwyższenia bilirubiny, zapewne ma Pan zespół Gilberta, aby dokładnie to zdiagnozować należy udać się z tym problemem do poradni hepatologicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×