Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból zwieraczy podczas oddawania stolca


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech dni towarzyszy mi silny ból zwieraczy podczas oddawania stolca. Ból jest taki jakbym zjadł coś wielkiego i wydalał to w niezmienionej postaci, lecz stolec jest rzadki. Drugiego dnia pojawiły mi się dziwne *odparzenia* w okolicy odbytu, które szczypią gdy je dotknę i są lekkimi wzgórkami na skórze. Ból zwieraczy się nasilił do tego stopnia, że odczuwam go jeszcze kilkadziesiąt minut po wypróżnieniu, a na ogół czuję dyskomfort w okolicach odbytu. Dodam, że dzień przed wystąpieniem tych objawów goliłem się w tych miejscach, lecz nigdy wcześniej coś takiego nie wystąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno mi określić. Być może na skutek golenia doszło do zakażenia ujścia odbytu z formowaniem się ropnia, być może to żylaki w stanie zapalnym lub szczelina odbytu. Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza najlepiej chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udałem się dzisiaj rano do lekarza pierwszego kontaktu, opowiedziałem mu wszystko, spojrzał i powiedział, że jest to zapalenie i że dobrze zrobiłem udając się od razu do lekarza, bo wielu ludzi przychodzi dopiero w zaawansowanym stadium. Powiedział, że to się często zdarza, gdy za mocno się spocimy. Przepisał mi detreomycynę jako maść po uprzednim przemywaniu rywanolem. Mam nadzieję, że szybko to się skończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem mi równierz toważyszy ból odbytu pojawił sie nagle niewiem jak to określić boli ciagle i dotykając czuje jak by zwieracz sie częściowo wywichnął na zewnątrz boli przy dotykaniu trwa to juz około 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×