Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w okolicy pachwiny


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry Zaywazylam u siebie niewielki guzek w okolicy pachwiny. Nigdy wczesniej nie mialam niczego takiego... gdy go dotykam to boli a nawet jest uczucie swedzenia... Nie wiem co mam o tym myslec. Mysle ze moze to byc powiekszony wezel chlonny ale nie jestem pewna... jest on wyczuwalny. Prosze o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to może być coś powaznego?? Mam tez takie pytanie : czy moze to byc objaw jakiegos nowotworu?? Zastanawiam sie bo w mojej rodzinie dziadkowie mieli nowotwory... Czy to mozliwe zeby w tamtym miejscu miec nowotwór?? Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam takiego guzka. od kilku dni boli, czasem przy chodzeniu, czasem tylko przy dotyku. Wczoraj miałam temp 38,7*C i zastanawiam się czy to dlatego. Czy może mi ktoś powiedzieć co to mogło by być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylam guz wielkosci śliwki po prawej stronie wejscia do pochwy , boli przy schylaniu sie i siadaniu , troche mniej jak chodze ale mam wrazenie jakby ciagnęło mnie , dziwne trochę, nie boli tylko jak leżę , mój mąż mnie straszy że to rak aż boje się isc do lekarza , bardzo proszę o odpowiedz co to może być , ja mam nadzieje że to przepuchlina , czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam również bolący guzek na pachwinie, siny z takim czubkiem jak krosta. Postanowiłem to wycisnąć i wyszło cos białego a potem dużo krwi. wokoło tego zgrubienia jest troche cieemniejsze niz skóra i troche swędzi. czy ktoś może mi coś powiedziec na ten temat? Czy to coś groźnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam guza na pachwinie po prawej stronie. Wcześniej byłam u ginekologa z tym a ten powiedział mi, że to węzeł chłonny. potem byłam z tym u lekarza rodzinnego, który powiedział mi , że to nie jest jeszcze stan zapalny i że w tym kierunku trzeba porobić badania. Dodam, że ten guzek mnie nie boli sama nie wiem co mama robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! od jakiegoś czasu pojawiła mi sie mała narośl na pachwinie a pod nia czuje mamy guzek jak go dotykam to boli, ale najbardziej mnie boli po okresie, nie wiem czy isc z tym do lekarza czy to nic poważnego.. proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Od jakiegoś tygodnia po lewej stronie przy wejściu do pochwy wyczuwam guzka wielkości śliwki. Na początku bolało mnie krocze, tak jakby ktoś mnie kopną. Na drugi dzień wyczułam małego guzka, teraz jednak trochę się powiększył. Czuję ból przy chodzeniu i siadaniu, jedyny sposób gdzie nie boli jest kąpiel w gorącej wodzie. Guzek jest pod skórą, w miarę twardy. Najgorsze jest to że w Polsce byłam u ginekologa i ten powiedział że jestem zdrowa jak rybka, po tygodniu wróciłam do Anglii i masz Ci babo placek!!:-( proszę o pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 16 lat. przy pachwinie pojawiła mi się fioletowa plama pod nimą jest guzek. Na niej zrobiła mi się krosta, wycisnęłam ją i wypłynął biały płyn, a potem dużo krwi. to bardzo mnie boli, przy chodzeniu i dotykaniu. proszę o pomoc. do jakiego lekarza mam z tym iść ? ginekologa, dermatologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wypowiedz moniki, moze to gruczol bartoliniego? Czy to sa wargi sromowe? Ja z podobnym problemem borykalam sie rok zanim to ginekolodzy zdiagnozowali,a w miedzy czasie bylam u 4. Moze zasugeruj to swojemu ginekologowi. Jesli to bedzie to, nie masz sie czego obawiac. Mozna z tym zyc a jak przeszkadza idzie sie na zabieg na ktorym przecinaja go, usuwaja ropę ktora sie tam zbiera i po sprawie. Niestety jest sklonnosc do nawrotow. Polecam tantum rosa na ukojenie. DO magdy.. Moze to czyrak? sine,ropieje i boli nieprzyjemnie. Lekarz dermatolog wypisze recepte i po sprawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niewielkiego guza w okolicy pachwiny. Jest on twardawy. Mam go od jakiegoś czasu i zmienia swoją wielkość, gdy jest większy zaczyna boleć przy dotykaniu. Zauważyłam, że zawsze jest mały, a w okolicach(przed, po lub w czasie) miesiączki się powiększa, lecz ostatnio odbiega to od reguły. Teraz jestem w ostatnim dniu miesiączki, guzek się powiększył i boli. Pewnie za kilka dni znowu będzie mały. Czy to coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 17 lat. Miesiąc temu w pachwinie pojawił się guzek przypominający dużego pryszcza. Gdy go ściskam czuję pod nim zgrubienie. Gdy chodziłam to bolało ponieważ jest dosłownie we wgłębieniu pomiędzy udem a górną częścią pochwy. Próbowałam go wycisnąc to po jakimś czasie (troche się namęczyłam bo trudno było go wycisnąc) wypłynęło troszkę gęstej żółtej substancji (to raczej nie była ciecz). Co to może byc? Muszę isc z tym do lekarza/ginekologa? PS: Kiedy scisnęłam to przez chwilę bardzo mocno bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ginekolog tylko urolog może w takim czymś pomóc. Jak guzek jest miękki to będzie to pewnie węzeł a jak twardy to może być nowotwór. Trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza rodzinnego który wyśle do urologa lub prywatnie od razu do urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×