Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne bóle podbrzusza, zaparcia, krew w kale


Gość michaaaal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam 19 lat i od miesiąca odczuwam bóle podbrzusza. Towarzyszy temu dyskomfort podczas wypróżniania, parcie na oddawanie kału, bóle brzucha. czuję także jakby nudności. kilka razy zauważyłem minimalne ilości krwi w kale. no i przede wszystkim zdarzają sie zaparcia i rozwolnienia na zmianę. co mi jest? czy to może być rak? proszę o pilną odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić co się dzieje bez badania. Najlepiej udać się na konsultację do chirurga ogólnego (najważniejsze badanie palcem przez odbyt). Zapewne trzeba będzie wykonać dodatkowo kolonoskopię (ocenić kamerą śluz,ówkę jelita grubego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałam podobny problem, miałam zaparcia i zawsze towarzyszyła im krew. wybralam sie do pediatry. lekarka zamknela drzwi na klucz, włozyla biale gumowe rekawiczki i wlozyla palec w odbyt, powiedziala ze to guz i dala skierowanie do chirurga. wrocilam do domu i kiedy powiedzialam maie ze to guz ta zaprowadzila mnie na oddzial chirurgiczny. lakarz zbadal mnie ta sama metoda i powiedzial ze to przetarta blona w odbycie i jest zgrubienie, które wcale nie jest guzem. zgrubienie wynikalo z przetarcia blony. wszystko to bylo spowodowane zaparciami. przepisal mi syrop rozwalniajacy laktuloza (bez recepty) oraz masc na zagojenie. Pomogło:) polecam wizyte u lekarza, byc moze to bedzie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobne objawy,tzn krew w kale, zaparcia potrafię sie nie wypróżniać ok tygodnia,mam tego dość trwa to już ok rok czasu lekarz rodzinny mówi że mam brać różne ziółka ,tabletki i pić jakieś syropy nic to nie pomaga. Ostatnio po wypróżnieniu pojawiły sie straszne boleści w odbycie(pieczenie ,tak bolało ze nie mogłam siedzieć po ok 20 minutach ustało), dreszcze i inne objawy nie wiem co mama robić,proszę o jakąś rade. Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Od bardzo dawna wypróżniam się raz na 10 dni. Ostatnio jednak nie wypróżniałam się 16 dni, po czym po wypróżnieniu kolejne 14 dni. Stolec przypomina *kozie bobki* (przepraszam za wyrażenie), a wypróżnianiu towarzyszy ogromny ból, dość często krew. Wielokrotnie w pozycji siedzącej odczuwam ból, jak gdyby odbytu, często też nie jestem w stanie w ogóle usiąść, ponieważ dostaję *ataku* bólu brzucha. Robiłam badanie na krew utajoną, ale niestety badanie niczego nie wykazało. *Babcine metody* typu zalewanie śliwek wodą i picie naczczo, jakieś mieszanki, ziółka itd. ABSOLUTNIE nie pomagają. Stosowałam się do wszelkich zaleceń lekarzy, przyjmowałam silne leki na wypróżnianie i niestety nawet po ich zażyciu nie wypróżniałam się. Ja już nie wiem, co robić... Ponadto nie wiem, czym jest to spowodowane i jaka może być przyczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....a ja mam inne problemy ......od kilku lat boli mnie brzuch to taki bol byl do tej pory ze mi nie przeszkadzal w funkcjonowaniu (bolalo jak dotknelam) bardzo czesto mam takie klocia ze sie ruszyc nie moge ....(mialam cesarke 8 lat temu *blizniaki*) i teraz stwierdzone 2 miesniaki macicy 3 cm. i 2 cm. (miesniaki bola mnie bardzo mam silne krwawienia) robilam badania na ten brzuch ze 4 razy usg (nic nie wyszlo) mialam robione badania na krew utajoną (tez nic nie wyszlo) ...mocz w normie badania krwi (silna anemia) ....brzuch boli mnie od jakis 2 tygodni duzo bardziej biore leki przepisane przez doktora *controloc* i *scopolan* ale nic nie pomaga ....od tygodnia tez strasznie boli mnie dolna czesc kregoslupa (nie moge sie chylac) nie mam sily ,ledwo co chodze a od wczoraj zaczela dretwiec mi lekko twarz.....dodam ze jestem chora na padaczke biore trileptal w dawce 300-300-600 i lamotrix w dawce 100-0-100 ......zauwazylam ze jak leze prosto na lozku i glowe mam oparta o sciane bol zoladka znacznie zmniejsza sie ..jak rano wstaje tez tak nie boli nie odbija mi sie,nie mam niecheci do jedzenia,przytylam ostatnio,nie wymiotuje krwia ani nie zalatwiam sie z krwia ..mialam jakies 3 lata temu robiona gastroskopie i wyszlo ze mam zaczerwieniona sluzowke ...bo mysleli ze wzody mam ....teraz na 12 stycznia jestem znowu zapisana na gastroskopie....no od jakis 2 tygodni naprawde boli mnie ten zoladek i nic nie pomaga.....tylko jak sie poloze i leze jakis czas .....a jak siedze przed komp. chyba uciskam sobie wszystko bo potem mnie bardzo boli.....Chciala bym sie dowiedziec czy ktos moze ma podobne objawy ......i jak myslicie co mi moze byc .....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mogą to być objawy ze strony ginekologicznej, jeśli chodzi o kobiety. Zawsze odkąd pamiętam miałam problemy z wypróżnianiem, nawet w dzieciństwie. Przy pełnej kiszce stolcowej dostawałam strasznych boleści i aż kucałam z bólu, przy czym miewałam notoryczne zaparcia. Nigdy w wieku nastoletnim nie wypróżniałam się regularnie. W wieku 20 lat podczas badania ginekologicznego, stwierdzono u mnie zmiany na prawym jajniku. Były to pozostałości po ostrym ropnym zapaleniu wyrostka, które przeszłam w wieku 4 lat. Zostałam poddana laparoskopii, która uwydatniła liczne zrosty z jajnikiem i z otoczeniem, również z jelitami. Stąd prawdopodobnie te bóle jelitowe. Jeszcze przez wiele lat miewałam problemy z wypróżnianiem, związane z nerwowym trybem życia, jedzeniem nieregularnym *na stojąco* i w pośpiechu. Należy radykalnie zmienić nawyki żywieniowe! Dzisiaj mam 35 lat i prawie codziennie chodzę do toalety, ale jem więcej warzyw na obiad, na śniadania muesli lub crunchy z mlekiem, mniej mięsa i wędlin, a jeśli nawet to w połączeniu z warzywami, surówkami. Z tym, że jeśli ktoś ma zrosty to one lubią powracać co kilka lat. A mięśniaki macicy należy usuwać, bo lubią rosnąć i mogą się zezłośliwić, dziwię się, że ginekolog się tym nie zajął:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bóle brzucha są na początku ciąży normą.Ja przy pierwszej ciąży (oczywiście nie wiedziałam o tym fakcie) wybrałam się do ginekologa żeby przepisał mi tabletki na wywołanie miesiączki,bo nie dawałam już sobie rady - tak bolało.A okazało się,że to ciąża :)))))) Przy drugiej ciąży jak tylko brzuch zaczął mnie boleć,od razu zrobiłam test i wiedziałam jaki jest powód bólu *-)))) Rozrasta się macica i ona powoduje takie bóle.Będziesz musiała przez jakiś czas to cierpliwie znosić *-)) ale oczywiście wybierz się do lekarza,żeby na wszelki wypadek sprawdził :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam trochę inny problem. Jakieś dwa miesiące temu zaczął mnie boleć brzuch (wyglądało na to że żołądek) mdliło mnie jeśli coś zjadłam ale nie wymiotowałam, pojawiła się krew podczas wypróżniania ale nie w kale brałam enterol przez jakiś miesiąc. Krew przestała lecieć ale bóle nie ustąpiły i nadal mnie mdliło. Znalazłam informacje w internecie że ból może być spowodowany brakiem magnezu więc zaczęłam go brać. Mdłości ustały i ból się zmniejszył. Dziś zauważyłam że znów pojawiła się krew. Po tych dwóch miesiącach w których wszystko się zaczęło śladowa ilość krwi pojawiała się tylko po wypiciu coli. Ale wczoraj ani dziś jej nie piłam. Nie wiem co o tym myśleć. Czy to może być spowodowane że miesiąc przed zaczęciem się objawów piłam przez 10 dni cole? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje objawy to zaparcia podczas bez ruchu kiedy muszę gdzieś pójść na dłuższą odległość powoduje to że zaczyna mnie raptownie przeć i zazwyczaj jest to kał z dużą ilością krwi . Lekarzy odwiedziłam chyba ze 30 i żaden nie potrafi postawić jakiejkolwiek diagnozy . Trwa to już kilka lat proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem Jakiś czas temu miałem owsiki i brałem tabletki / jadłem czosnek itp i przeszło. Ale po paru dniach miałem jakby takie zaparcie ( i krew w kale ) mała ilość jakby o coś otarło.Na następny dzień to samo więc zgłosiłem się do lekarza miałem robione badania na krew i krew utajoną nic nie wykazały . Po 2 tygodniach czyli dziś też cięzko mi się oddawało kał i znów na nim troszkę krwi + pare martwych owsików . Czy ta krew może być przez te owsiki lub zatwardzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w 32 tygodniu ciąży, miałam straszne zaparcia na początku, zaczęłam regularnie jeść płatki na śniadanie, zaparcia ustały oraz krwawienia, od wczoraj mam straszny ból ponieważ wyszło mi jelito na zewnątrz i bardzo boli przypomina to kulkę wielkości jajka chodzić nie mogę siedzieć nie mogę czuje się strasznie, obecnie przebywam w Anglii tutaj na wizytę można czekać nawet kilka dni, nie wiem co robić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku tygodni mam krew w kale. Mam dopiero 19 lat więc wykluczam raka odbytu czy jelit. Przez całe moje życie miałam problemy z wypróżnianiem się-raz na 2-3dni.O Od Kilku miesięcy chodzę normalnie raz dziennie. Zauważyłam w tedy dwa razy(raz na miesiąc) krew w kale-kolor krwi bardzo żywy. Zaniepokoiłam się dwa tygodnie temu gdy krew zaczęła pojawiać się codziennie, było jej coraz więcej. Zaczął boleć mnie brzuch po spacerze a nawet gdy siedzę mam takie skurcze brzucha trwające 10s. Chodzę teraz do toalety 2-3 razy dziennie, krew pojawia się przy każdym wypróżnianiu-na kale zauważyłam tak jakby meszek na którym znajdowała się krew. Co to takiego? Czy mogę poczekać z wizytą u lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 19lat. Jakis czas temu zauwazylam krew na papierze przy oddawaniu kalu i nieprzyjemne pieczenie i uczucie jakbym nie zrobila tego do konca, ale zlekcewazylam to bo myslalam, ze to drobna rana/pekniecie spowodowane twardym stolcem. Jednak od dwoch tygodni zaczelam zauwazac, ze tej krwi jest coraz wiecej i ma postac sluzu i jest zywego koloru. Co mi moze byc? Dodam, ze od zawsze mialam problem z regularnym wydalaniem i mam zaparcia. w dodatku w dziecinstwie mialam robione badania brzucha, bo bolal mnie czesto z byle powodu w okolicach pepka, jednak usg badanie krwi i moczu nic nie wykazaly. Prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×