Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle neurologiczne w okolicach jąder z kręgosłupa lędźwiowego


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam 21 lat Z badania kręgosłupa lędźwiowego i stawów biodrowych wyszło mi że: *minimalne prawoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Lumbalizacja kręgu S1, przemieszczonego do przodu o 2mm w stosunku do L5 NIE mająca charakteru kręgozmyku. Stawy krzyżowo biodrowe są prawidłowe* Lekarz rodzinny jakoś niespecjalnie sie tym przejął, a badanie było wykonane w lutym tego roku. Jednak ostatnio mam pewne objawy, które wydaje mi się, wynikają z problemów z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym: - ból w okolicach lędźwiowych (gł. z prawej strony) - wzdęcia - bóle w okolicach jąder (tak jakby nerwobóle) - bóle w nodze, *przeszywające* na całą długość - większy ucisk na okrężnicę (nie wiem czy tego sobie nie wydumałem, ale mam wrażenie, że kał, który mam wydalić bardziej naciska niż wcześniej) Dolegliwości nie są intensywne, ale dość uciążliwe i pogarszające nastrój :/ Najbardziej uciążliwe są one ran po przebudzeniu (od paru miesięcy śpie na nowym materacu, ale wcześniej nie miałem z tego tytułu żadnych dolegliwości). Ponadto trenowałem na ławce skośnej brzuszki i sporo trenowałem brzuch ABS ||, stąd może jakieś zmiany/przeciążenia. Teraz zaprzestałem ćwiczeń, ale dolegliwości pozostają. Urolog zlecił badanie układu moczowego, a jutro wybieram się do ortopedy. No ale może ktoś spotkał się z podobnymi objawami i może mi już coś powiedzieć ? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że te objawy są związane ze zmianami właśnie w kręgosłupie. Są one niewielkie, ale samo RTG nie daje dokładnych danych obrazowych co do stanu korzeni nerwowych wychodzących z kanału kręgowego. Trzeba rozważyć badanie rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Najlepiej, aby o wszystkim zadecydował ortopeda oraz należałoby jeszcze skonsultować się z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×