Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda narośl na pięcie


Gość Klaudia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś roku borykam się z naroślą na pięcie, która praktycznie uniemożliwia mi noszenie zakrytego obuwia, muszę kupować buty o rozmiar większe, ale to i tak nie pomaga, ciągle mam obtarte to miejsce. Nie odczuwam bólu, jest to raczej twarde ( jak kość) i znajduje się z tyłu, ponad piętą. Widoczna jest wyraźna *gula*. Na lewej nodze nic takiego nie mam. Co to może być? Da się to usunąć? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania bezpośredniego trudno mi określić co to może być. Trudno stwierdzić czy zmiana wywodzi się z kości czy też jest zmianą skórną. Z tego powodu należałoby się zastanowić nad wykonaniem zdjęcia RTG (wykryje czy guzek ma strukturę kostną). Trzeba w tej sprawie udać się do chirurga. Zapewne konieczne okaże się operacyjne usunięcie guzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taką narośl i tak jak Klaudia - *nie odczuwam bólu, jest to raczej twarde ( jak kość) i znajduje się z tyłu, ponad piętą. Widoczna jest wyraźna *gula*.* Robiłam prześwietlenie pięt i są one zdrowe, więc jest to zmiana skórna, jednakże od baaaardzo długiego czasu nie mogę się tego pozbyć. Czy istnieje jakiś sposób, żeby gruba skóra wróciła do swojego pierwotnego wyglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam ten problem, postanowiłam udać się z tym do chirurga. Przyczyną jest układ kości piętowej która powoduje *kolizję* z butem. Pan chirurg postanowil mi usunąć narośl i jednocześnie wyprofilować wystającą część kości..... Niestety mój problem nie zniknął, wręcz się pogorszył... rekonwalescencja po operacji trwała 5 miesiecy, kiedy to nie miałam szansy ubrac pełnego buta, dopiero zmusiły mnie do tego pierwsze sniegi... ból nogi dręczyl mnie miesiacami, blizna boli do tej pory, choć minely już dwa lata, wymęczylam się na wielu rehabilitacjach a efekt jest zaskakująco zły... nie dość ze pięta w tym miejscu nadal wystaje, narośl zrobila się jeszcze bardziej rozległa (myślę że to reakcja kości na skalpel) to gruba blizna daje mi znać przy zakupie każdej nowej pary butów...... NIE DAJCIE SIĘ KROIĆ, bo to jest najgorsza z mozliwych opcji i do tego nieskuteczna!!!szukacjie maści, moczcie w naparach ze skrzypu, może ultradźwieki ale nigdy skalpel!!! nikomu nie życzę tylu miesięcy bólu i cierpienia przez głupi guzek na pięcie....*/ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurelia, dziękuję za ostrzeżenie. Ja u chirurga nie byłam, prześwietlenie pięt robiłam, ale wynikło z niego, że kości mam prawidłowe. Będę próbowała dalej z maściami, a Tobie życzę powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę tutaj opisać mój przypadek tak samo beznadziejny otóz mialam wypadek spadły na mnie meble przez glupote wykonawcy / wieloodlamowe zlamanie kosci piety cierpie z bolu okropnie mialam robiona operacje usztywnienie stawu skokowo pietowego od 6 lat nie moge zalozyc normalnego obuwia w 2010 mialam operacje a teraz 2012 wyciagneli mi srube i przy okazji mieli mi wlasnie wyciac narosl z tylu piety , myslalam ze dobrzy lekarze mi to fachowo usuna niestety cierpie po tej operacji strasznie, guzek jest nadal, butow nie ubiore zadnych, chodze w klapkach, a na dwor straszne buty o 2 nr wieksze takie klapcie. Okropne. Juz zapomnialam jak ladnie wyglada sie w ladnych waskich bucikach. Nie wiem czy przestrzegac przed operacjami tego typu ja wiem jedno mnie sie nie udalo a bolu nie zycze nikomu. HALUSZKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam. Nie boli (jeszcze), ale wygląda tak brzydko, że nie mogę założyć np. klapków bo mi wstyd!!! :( Chciałabym poddać się operacji, ale boję się, że rekonwalescencja może trwać bardzo długo:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbigniew

Mam tez taki guz nad pieta .Powstał w wyniku wypadku samochodowego na skutek czego doszło do złamania /zmiazdzenia piety.złamanie piszczeli i uszkodzeń stawu skokowego . Guz powstał w okresie leczenia szpitalnego , Zaraz po wypadku noga była bardzo spuchnieta .piete spajano z pomoca 4 drutów ktore wyjęto po ok. 3 miesiącach . Pieta byla nadal bardzo opuchnięta a nad pieta powstał twardy guz. Srodstopie i stawy palców stop rowniez zostały obite i do tej pory sa bolesne.Na stawie pod dużymi palcami utworzyły sie ty. Te stan trwa juz ponad 9 miesiecy . Staw skokowy dalej bolesny pieta zdeformowana inie wykazuje tendencji do powrotu do stanu przed wypadkiem . Powstanie guzą piętowego nazwanego mylnie ostroga piętową i haluksów kojarzę z wypływem płynu maziowego ( kolagen) z rozbitych stawów i skostnienie ich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narosl nad pieta nazywa sie ,,,deformacja haglunga.......moj syn ma to juz dluzszy czas ,niestety tylko operacyjnie mozna to usunac ale jest duze ryzyko uszkodzenia sciegna ,i takze dluga rehabilitacja czasami nie dajaca gwarancji na szybkie chodzenie bylam z synem u znanego chirurga w toronto ale sam chirurg ni polecal nam tej operacji ,niestey tylko nosic buty numer wieksze a latem nie w stydzic sie klapek, jest to dokuczliwe i buty szybko w piecie sie niszcza wiec polecane sa tez buty zdrowotne ,pani aurelia ma racje ,nie dajcie sie kroic ,mozna tez kupic specjalne zelowe ochronki na piety do butow na internecie widzialam zawsze to ulga pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak dobrze, ze wpadlam przypadkiem na to forum. Za dwa tygodnie mialam miec zabieg, ktory mial polegac na spilowaniu tej narosli. Lekarz wspomnial jedynie, ze sciegno Achillesa moze przez kilka tygodni delikatnie doskwierac, ale poza tym skutkow ubocznych nie ma. Po przeczytaniu niektorych z powyzszych komentarzy skonsultowalam się z innym chirurgiem, ktory zdecydowanie odradzil mi operacje. Bardzo, bardzo, bardzo dziekuje Wam za ostrzezenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym problemem borykam się już 4 lata. W moim przypadku, po obtarciu miałam taki silny stan zapalny,że chciałam poddać się operacji. Jednakże żaden chirurg nie chce się tego podjąć. Byłam u chirurga, ortopedy, dermatochirurga, dermatologa i nikt nie umie mi pomóc, co z tą naroślą zrobić. Również muszę nosić buty większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Borykam się z podobnym problemem o 1,5 roku. Na początku była rehabilitacja- różne zabiegi, leki, antybiotyki, maści, spraye. Następnie była fala uderzeniowa. Później sterydy podawane strzykawką w miejsce najbardziej bolesne. Następnie zabieg operacyjny GPS- przetoczenie krwi.Za pół miesiąca zabieg operacyjny- wycięcie narośli i wsadzenie nogi w gips. Polecam dr Wiśniewski- ortopeda w Turku. Nacierpiałam się, normalnych butów nie mogę nosić, bo uciska na ten guzek. Mam nadzieję, że wycięcie pomoże. Ponoć jest to dość częsta ,,choroba* (pięta Haglunda)- u kobiet i najczęściej guzek schodzi wcześniej niż u mnie *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to od 15 lat. Wydaje mi się, że narośl powstała z noszenia niewygodnych i twardych w pięcie butów. Teraz mogę chodzić tylko w butach sportowych albo miękkich skórzanych. O uszkodzeniu ścięgna przy operacji też słyszałem, dlatego zostawiam to tak, jak jest. Przeszkadza, ale da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×