Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w lewym boku i pośladku


Gość ryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,mam 43 lata i powiem tak,mam takie bule jakie wy tu opisujecie,i to raz z prawej strony raz zlewej,ale objawy sa takie same .Bralem zastrzyki tony tabletek,miesiace na zwolnieniach lekarskich i wiele wizyt u specjalistów,odrazu powiem ze podczas takiego bulu zaden masarzysta nie pomorze a wrecz przeciwnie,nic na sile,prawda jest taka trzeba swoje odlezec na plaskim i pocierpiec,mozna brac srodki przeciwbólwe i czekac az pusci.Problem jest w tym ze brak nam ruchu,cwiczen,relaksu itp.kiedys mialem przyjemniosc romawiac z profesorem neurolog,i co mnie zaskoczylo w tym wszystkim co powiedział na temat takich dolegliwosci,ze w wiekszosci jest to na skutek stresu.Sam jestem zaskoczony takiej diagnozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja mam problem....po pobycie w sanatorium ,za 2 dni zaczelam kulec,,,chodzilam do lekarza...cos tam dostawalam p,bolowego...wiem ze mam zwyrodnienie bioder i zmiany w dolnej czesci kregoslupa.PO 3 masazach przestalam kulec ,ale bol prawego biodra sie utrzymuje,szczegolnie w nocy,,,,a to juz 3 miesiac,,,,nie wiem co robic,,,mialam cwiczenia i jonoforeze,,,ale nie pomoglo...nie moge brac srodkow p,bolowych bo to pomaga doraznie.Nie wiem co moge zrobic.Bola mnie rozniez stopy/bol piekacy/na podbiciu,Jestem wprawdzie emerytka ale cwicze stale....3 x w tygodniu chodze nazajecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bóle jak opisujecie ma mój ojciec. Prawdopodobnie jest to neuropatia, w przypadku mego ojca najprawdopodobniej proksymalna. Jest cukrzykiem (2). Jeżeli ktoś z was ma podobne bóle to iddzcie do neurologa. Jeżeli ktoś chce pogadać to moje gg to 1930124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Mój ojciec od 2 miesiecy ma bóle promieniujące od prawego posladka przez całą noge aż do konca łydki, miał zrobiony rezonans i wykazał brak poważniejszych zmian w kregosłupie cytuje słowa lekarza *kregosłup czysty, brak wysunietego kregu* polecił zbadac stawy biodrowe tam tez wszystko ok, ojciec jest po 20 zastrzykach, tonach leków przeciw bólowych i jak na razie nic nie pomaga a przy próbie siedzenia na łóżku mówi że zaraz rozerwie mu posladek(cały obolały) i ból przez całą nogę - promieniujcy, z chodzenia też nici tylko leży prosze o pomoc :-)) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne problemy.Mam 28 lat i od 10 lat męczą mnie bóle kregosłupa na odc. lędźwiowo-krzyż. promieniujące do nóg poprzez biodra, pośladki,uda. W czasach licealnych leczyłam się u *rodzinnego* (bez zdjeć RTG) - leki przeciwzapalne + zabiegi diodynamic. Na kilka lat studenckich odpuściło. Kilka miesięcy temu miałam po raz pierwszy tak silny atak bólu w odc. lędź-krzyż.-jak postrzał w kręgosłup-paraliż od pasa w dół, ból nawet przy oddychaniu,leżenie plackiem przez tydzień a kolejny tydzień na *naukę* chodzenia. Zdjęcie RTG (w końcu lekarz je zlecił) wykazało zwyrodnienie na odcinku L5S1 bodajże czyli najczęściej uszkadzanym i najszybciej zużywanym miejscu w kręgosłupie. Zaczęły się zabiegi-ćwiczenia,diodynamic,krioterapia,leki. Po 3 tygodniach kolejny atak rozkładający na łopatki i kolejne leczenie. Minęły 4 miesiące od ostatniego ataku. Dbałam o siebie-nie marzłam(zmarznięcie jest wrogiem), ćwiczyłam, 0 ciężarów. Dziś rano obudził mnie rwący ból pośladka-nie mogę siedzieć, leżeć dotknąć go.Ostatnio zmarzłam w nocy w klimatyzowanym hotelu...Tego wyleczyć się nie da. Z dyskopatią trzeba żyć dalej,dbać o siebie, ćwiczyć i znaleźć dobrego lekarza. Strach zawsze jest,że ból zaatakuje w najmniej odpowiednim momencie i sparaliżuje na kilka tygodni a jutro wizyta w przychodni z tym nieszczęsnym pośladkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,wszystkich.Mam 31 lat od 1,5roku lekarze próbują mnie wyleczyć zaczeło się od małego bólu w lewym posladku nieraz w prawym tak na zmiane pozniej ustalo zaczoł ból sie przenosić na kręgosłup dretwiejom mi tez ręce na poczatku male bole pozniej coraz wieksze leki typu rozkurczowe przeciw bulowe różnego rodzaju nawet tabletki typowe na kregoslup i co nic nie pomagalo pozniej rechabilitacja na kregosłup ćwiczenia nic w końcu bol usunol sie na jakis miesiąc sam .Ale powrucil tylko teraz nie w kegoslupie ani w posladkach zaczeło kuc mnie na poczatku tak delikatnie w klatce piersiowej i te bole wystepuja tylko w poze nocnej trwaja one już koło 8 mies zawsze w nocy i co najgorsze codziennie i juz nie jest to kucie małe teraz sa one tak silne ze co noc nie spie bol daje taki mocny znak ze nie moge spac musze pochodzic z godzine co najgorsze od 6 dni wrucil jeszcze do tego ból lewego posladka w tej chwili tez kuleje taki silny jest .jestem świezo po rezonansie niby nic 3 male jakies guziki ponoc to normalne duzo ludxzi je ma lekarz muwi zy przy dorastaniu wzrosy szedl za szybko a kregoslup nie zdazyl i od tego wczoraj zakonczylem badania na serducho tez oki to skad sa BÓLE czy jesm pozliwośc jakiejśc pomocyyyyy???? Ja juz nie mam sily nie wiem gdzie iść pozd,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam 24 lata B&#242*le: prawy pośladek i prawa strona okolic kości ogonowej,czasem udo i ściąganie kolana.Kiedy: wstawanie z ł&#242*żka, krzesła,schylanie,kucanie,kilka krok&#242*w po wstaniu, bol podczas podnoszenia wyprostowanej nogi leżąc lub siedząc, wyciąganie do tyłu leżąc na brzuchu. Rodzaj bólu: kłucie, jakby skurcz,nagłe i kr&#242*tkotrwałe,niekiedy paraliżujący,promieniuje,booooliiiiiii (ulga leżąc).Prawdopodobnie nadwyrezylem w jakis sposób ten odcinek cwicząc podnoszenie sztangi na ławeczce,cwiczyc przestalem ale powoli przestaje tez chodzic.boli ok tygodnia.nie ustepuje.czytalem ze rezonans odc l-b daje jakis poglad na sprawe.nie mniej jednak pytanie: wymienionych tu było kilka schorzen polaczonych z tymi b&#242*lami:ktore najbardziej odpowiada do mojego przypadku...oraz czy jest mozliwosc,że nie jest to żadne schorzenie tylko jakies nadwyrężenie kt&#242*re po ustąpieniu ewentualnych obrzęk&#242*w czy tez ucisk&#242*w na nerwy poprostu przestanie mnie dręczyć.amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wszystkich od jakiś 3 miesięcy mam bardzo podobny problem. Ćwicze sztuki walki i od pewnego czasu nie moge robić wymachu prawą nogą ból jest mocny ale chwilowy tak jak by skurcz ukucie. Ale od pewnego czasu boli mnie również prawy pośladek i coś kło biodra krzyża.Staje się to coraz bardziej uciążliwe , byłem u lekarza sportowego wysłał mnie na rehabilitację laser,prądy,magnetronik - nic nie pomogło. Gdy nie trenuje czasami ból przechodzi ale po mocniejszczym wysiłku ból wraca szczególnie po rozciąganiu.Bardzo proszę o pomoc gdyż obecnie jestem w trakcie sezonu . (dodam że mam 17 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez bol w lewym posladku ,nie wiedzialam co to moze byc dopiero po przeczytaniu ,wypowiedzi na Waszej stronie zorietowalam sie ,ze nie ma na to konkretnego lekarstwa. Przed pare latami mialam oropne bole barku nnic nie pomagalo ,nawet operacja i pobyt w niemieckim szpitalu . Ktos namowil mnie zeby pojsc na akopunkture i to pomoglo ,teraz sprobuje to samo z moim posladkiem,to nie boli a moze pomoc.Zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 59 lat mam cukrzycę typu drugiego od kilku miesięcy mocno boli mnie kosc w lewym posladku nie pomaga nis masci , smarowanie, ani siedziec ani lezec nie moge , przy podnoszeniu nogi i wejsciu na schody ,bólparalizuje mnie., gdzie z tym udać się.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku miałem ból w kręgosłupie lędźwiowym była rechabilitacja po kilku m-c pojawił się ból pośladka prawego .....po ćwiczeniach była ulga..ale potem nasilił się ból w pachwinie i kolanie w prawej nodze...ortopeda stwierdził że to od biodra...to u każdego może być coś innego...tylko trzeba trafić na dobrego lekarza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 29 lat. Pierwszy ból przeżyłam ok. 8 lat temu. 6 lat temu wyjechałam za granicę i podjęłam pracę fizyczną-ból powrócił: raz w roku, następnie kilka razy w roku, a obecnie się z nim nie rozstaję. Mieszkam po za granicami Polski-tutaj na takie schorzenia lekarze przepisują paracetamol i smarowanie maściami przeciwbólowymi. P.doktor nazwała to *skurczem pośladka* i wysłała na fizjoterapię....pewnie się rozpadnę zanim dostanę skierowanie do szpitala na jakiekolwiek badania czy zdjęcia-dramat-nadal boli. Ostatnio ból był tak silny, że nie mogłam wstać z łóżka, totalna bezsilność...Ból w lewym pośladku rozchodzący się przez całe biodro, czasem uczucie gorąca w kolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bóle mogą być powodowane uciskiem nerwa. Zdarza się tak często przy zwyrodnieniach kręgosłupa, uciskając nerw czujemy na jego zakończeniach. Dlatego pojawia się ból w pośladkach. Masaże raczej nie pomagają tak samo jak jakieś maści. Jedyne rozwiązanie to odpowiednia fizykoterapia, aby wzmocnić odpowiednie partie mięsniowie. Pomaga jak się kontynuje ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mnie boli w prawym posladku, ale jakby to biodro, a może panewka. Boli mnie również w prawej pachwinie jak siądeł *po turecku* Czasami ten ból z biodra promieniuje na całą nogę. Nie jest to jednak jakiś wielki ból. normalnie się porszam, biegam. Teochę przytyłam w sotatnich 3 miesiącach (rzcanie palenia) może to te pare kilo więcej i jakiś ucisk na nerw???? ale ból w pachwinie nie wiem od czego mógły być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak was bolą plecy nie myślcie od razu że to kręgosłup, też tak myślałem bo tak mówili lekarze. Jak się okazało ból spowodowany był zła pracą nerek, wyleczyłem się medycyną naturalną, zioła, metoda NIA, wywar z pietruszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey nie wirm czy to dobre forum tutaj ale moze mi ktoś pomoże .. od kilku dni mam problem z udem i nogą.. bol okropny przy chodzeniu a e dodatku opuchnięte udo ... martwię się bo się nie uderzyłam .. nic takiego nie robilam .. dodam ze dużo chodzę .. bo mam taka prace .. smaruje maścią Ben-gay przeciwbólowa i rozgrzewająca .. ale czy pomaga to chyba na chwile .. proszę o pomoc dodam ze mieszkam za granicą i za tydzień lece do pokski na świętą .. do jakiego lekarza mam sie udać .. z góry dziękuję za informację .. pozdrawiam wszystkich Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×