Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wiszące żyły jądra po usunięciu żylaków powrózka nasiennego


Gość Michal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w 16 roku zycia bylem operowany na zylaka powrozka nasiennego lewo stronnego, po okolo roku ten zylak mi sie odnowil tzn wyczuwam jakies zyly w lewym jadrze oraz jest one troszke nizej, nawet widac golym okiem wiszace zyly, bylem z tym u urologa (starszy pan) i stwierdzil ze niby tak musi byc ze to sa zyly do jada ok ale dlaczego tak obwisle? i dodam ze jadra jest pomniejszone w tym miejscu takze na pewno sa to zylaki powrozka a nie tak jak on sadzil normalne zyly bo wowczas nie bylo by pomniejszone jadra, a sytuacja wyglada tak ze jest ono pomniejszone i twarde czy to wszystko moze byc objawem zylakow powrozka? czy raczej raka? dodam ze mnie nic nie boli i nie mam zadnego dyskomfortu, tylko widac to golym okiem :) pozdrawiam i prosze o odp czy mam to leczyc czy poprostu zostawic tak jak jest pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomniejszone jądro nie jest wcale objawem żylaków powrózka nasiennego. Bardzo często zdarza się, że jedno jądro jest mniejsze w stosunku do drugiego. To naturalny stan. Skoro urolog powiedział, że wszystko jest w porządku to dlaczego Pan szuka patologii. Tak jak powiedział urolog nie ma powodu do niepokoju, tak po prostu wyglądają Pana jądra i powrózki nasienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×