Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból z tyłu nogi, pod kolanem


Gość Amelia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka tygodniu temu - mniej więcej dwa - po dłuższym spacerze zaczęłam odczuwać ból w lewej nodze, z tyłu, pod kolanem. Ból był dość lekki i przeszedł po jakichś 3 dniach, jednak powracał na każdym takim spacerze [który trwa co najmniej 6h, oczywiście z przerwami]. Wczoraj, w trakcie kolejnej takiej wyprawy po mieście, na spółkę z lewą nogą, zaczęła boleć mnie prawa, w tym samym miejscu, jednak do tego stopnia, że nie byłam w stanie jej wyprostować. I nie mogę dalej. Ból dotyczy albo mięśni, albo ścięgna, nie jestem pewna. Promieniuje w dół nogi. Do lekarza i tak mam zamiar się wybrać po łikendzie, ale tymczasem proszę o jakąś poradę - czym mogą być spowodowane moje bóle, czy mogłam sobie coś naciągnąć/nadwyrężyć i jak się od tego uwolnić. Jeśli chodzi o długość tych spacerów - nie wiem na ile to ma wpływ na ból. Już nie raz dużo chodziłam i nie było takich problemów. Poza tym nie chodzę specjalnie szybko i - jak już mówiłam - robię postoje. A nawet posiedziska. Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi w tej sprawie wypowiedzieć się bez bezpośredniego badania. Najlepiej, aby zbadał Panią bezpośrednio lekarz i to ortopeda. Takie objawy jak Pani opisuje mogą być związane ze zwyrodnieniem stawu kolanowego (wykonanie RTG kolana) albo być może z występowaniem tzw. torbieli Bakera (USG stawu kolanowego). O badaniach musi zadecydować lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moje objawy sa podobne zawsze odczowam bol gdy dlugo chodze ten bol jest meczacy nie moge zginac nogi kucac wtedy sie potykam bol odczowam jako piekaco swedzacy i mam wrazenie jakby moja noga byla spochnieta przechodzi kiedy odpoczne nie wiem co to moze byc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie zaczelo się od chrupania w kolanie i pozniej zaczęło boleć z tyłu kolana ból trwa już od tygodnia jedni mówią ze nadwyrezylem nogę a inni ze czeka mnie operacja kolana sam niewiem co mam o tym myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bole pod kolanami zaczely sie ok. 2 lata temu i w chwili obecnej nie moge przykucnac , o zrobieniu przysiadu nie ma mowy . Nie stało się to gwałtownie , tylko po troszeczku i coraz mocniej , tak że teraz w nogach jestem taki pół - kaleka . Leczą mnie na stawy - któż w wieku 60 lat ma je zdrowe , ale ja czuję że to coś innego . Nie można tego bólu namacać bo jest jakby centralnie w środku nogi . Mam takie wyobrażenie jakby to były ścięgna w miejscu gdzie są doczepione do kości . Czasami ten ból przesuwa się albo w kierunku łydki , albo wyżej na mięsnie nad kolanem . CHyba trzeba bedzie z tym już odejść , tylko żeby sie na wózek przed tem nie fpier...niczyć . Dopiero by radocha była co u niektórych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś u lekarza z tym właśnie. Za kolanem robił mi się taki guz jakby i bolała mnie noga nie wiadomo dokładnie w którym miejscu. Lekarz powiedział że nadwyrężyłem nogę i żebym przez 2tyg. nie ćwiczył wgl. Wszystko było ok ale to powraca i mam to już z 7 lat. Po dobrej rozgrzewce nogi jest w miare dobrze i moge lekko ćwiczyć ale musze cały czas uważać i nie moge przykucnąć bo zaraz mi ten guz wyskakuje... Słyszałem że to coś z torebką stawową.... */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest głębszy. Boli mnie cała lewa noga, od pachwiny do kostki. Nie mogę stąpać na tej nodze. Pobolewało, pobolewało, a dzisiaj zupełny kryzys. W nocy też boli. Ból jest ostry, rwący i dokuczliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc tzw gesia stopka czyli zapalenie sciegien. tez mialam bol z tylu kolana przez kilka , prawie nie moglam kucac i noga z tylu na zgieciu wydawala sie spuchnieta. Ortopeda stwierdzil ze na 90% gesia stopka, zwlaszcza ze rtg bylo ok i obstrzyknal mi kolano sterydem. juz po kilku godzinach mniej bolalo, po kilku dniach prawie przeszlo zupelnie ale teraz, tydzien po i z tylu troche pobolewa wiec trzeba bedzie wrocic na nastepny zastrzyk. tak, ze Romanie, nie trzeba z tym odchodzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powroce do tematu. Bylem na swojej pierwszej pielgrzymce (2 dni).Po pierwszym dniu zaczela mnie pobolewac lewa noga. Bol zaczol sie pojawiac z tylu kolana oraz z tylu na lydce na wewnetrznej (lewa lydka po rawej stronie) czesci. Po powrcie do domu zauwazylem tam zaczerwienienia z tylu kolana jak by na sciegnie i na lydce jak bym mial spalona od slonca. Ciezko jest mi kleknac bo mam uczucie jak by to sciegno bylo spuchniete, lydka rownierz jest spuchnieta juz 3 dzien. Bol wystepuje przy podnoszeniu nogi, przy sciaganiu botuw. Czy wiecie co to moze byc? Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Też mam podobnie , zrobiłam wszystkie badania USG i badania reumatologiczne byłam u ortopedy i nic.Dostałam nawet jakieś leki które wcale mi nie pomogły mam tak już 5 tygodni co prawda ból jest trochę mniejszy ale mam teraz problem z obiema nogami bolą mnie kolana i mam problemy z chodzeniem po schodach czuje się tak jak by moje kolana nie miały smarowania:)Pomóżcie!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bujam się po lekarzach już ponad 2 lata. Pieką mnie obie, praktycznie całe nogi, ostatnio też pośladki. Rezonans kręgosłupa lędźwiowego ok, wyniki a mam ich masę wszystkie w porządku. CRP jedynie 3,2. Piecze i swędzi jak siedzę lub kucam. USG wykazało tylko malutką torbiel Beckera. Co to może być? na lekarzy i badania puściłam już kilka tyś pln. Jestem u kresu sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bol pod kolanem dotyczy takze mnie. Pojawia się w chwili gdy przykucnę. Ale największy ból odczuwam gdy się podnoszę ,a dodadkowo czuję jakgdyby noga była opuchnięta i nie mieściła się w skórze. W czerwcu bedzie rok jak pojawil sie problem.Zrobilam rtg i usg kolana,wyniki są dobre.Ostatnio usłyszałam że to może mieć związek z kręgosłupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ból może być informacją że coś dzieje się w innym organie. W moim przypadku przez kilka lat miałem taki właśnie ból i żaden lekarz ani badanie nic nie wykazało. Dopiero krew w moczu pokazała pierwszą oznakę problemu. W pęcherzu moczowym rósł brodawczak. Po wycięciu zabiegiem TURB, wszystkie bóle pod kolanami ustąpiły. Tak że ja proponuję zrobić sobie USG pęcherza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo boli mnie kolana i ręce w zagięcia od paru dni co to może być a może brak jakiś witamin pracuje po 12 godzi na nogach i podnosze ciężko kartony może być ze organizm ma dość stania ale tak już pracuje parę ładnych lat pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku mam spuchniętą prawą nogę od tygodnia boli mnie z tyłu kolana być może jest to torbiel beckera ale ta wersja z brodawczakiem w pęcherzu też muszę sprawdzić czyli USG pęcherza oraz RTG i USG kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że to forum zrobiło się jednym wielkim lamentem. A najlepsze to słowa ... pomóżcie. Pomoc to może lekarz a nie internet. Dobrze byłoby przeczytać informacje kto zdiagnozował takie objawy a nie kolejne żale na temat bolącej nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×