Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystający szew z rany po wycięciu węzłów chłonnych


Gość Aleksander

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksander

2 Tygodnie temu przeszedłem zabieg wycięcia węzłów chłonnych do badania. Po zabiegu założyli mi 4 szwy z przodu na węzłach szyjnych i 5 z tyłu na karkowych. Rany się ładnie zabliźniły nie odczuwam bólu itp. Minął już tydzień od zdjęcia szwów. A dzisiaj znalazłem wystający z rany kawałek nitki takiej jak szwy miałem. I teraz pytanie co mam z tym zrobić próbowałem sam wyjąć i nie mogę, ponieważ nitka pęka. Czy mogę mieć szwy rozpuszczalne? które mi wyszły przez ranę? Czy wyglądają tak samo jak normalne zewnętrzne? Co mam z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę mieć szwy rozpuszczalne? które mi wyszły przez ranę? - nie odpowiem na to pytanie, bo tylko chirurg, który zakładał szwy wie o tym, ale skoro wyszły spod skóry to są zapewne rozpuszczalne Czy wyglądają tak samo jak normalne zewnętrzne? - nie da się ich rozróżnić, gdyż firmy robią tak różne ich rodzaje, że są nierozróżnialne Co mam z tym zrobić? - trzeba udać się z tym problemem na konsultację do poradni chirurgiczne, tam zadecyduje chirurg co należy zrobić z tą nicią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander

Witam, byłem u lekarza namoczył i przyciął powiedział, że trochę zostało ale nie więcej niż1mm i samo wyjdzie jak to co wcześniej i nie mam się czym martwić. Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×