Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obustronna przepuklina pachwinowa skośna


Gość slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam dwie przepukliny skośne długości do 45 mm o niewielkiej ruchomości. Chciałbym sie dowiedzieć czy to oznacza ze są duże? czy raczej niewielkie? i co oznacza - niewielkiej ruchomości. wiem ze operacja jest nieunikniona ale jak długo można chodzić z takimi przepuklinami, wiem ze wiąże się to z intensywnością życia ale jak szybko będę one na tyle postępowe ze zaczną naprawdę uprzykrzać życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Raczej jest to przepuklina mała, zbliżająca się do średniej. Niewielka ruchomość oznacza, że nie ulega ona większym przemieszczeniom przez wrota przepukliny w pachwinie. Trudno przewidzieć kiedy nadejdzie moment ustalenia terminu zabiegu. Zwykle jest to osobniczo zmienna zależność. Nadmierny wysiłek fizyczny uruchamiający tłocznie brzuszną na pewno będzie powodował postęp schorzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema jestem dokładnie dwa tygodnie po operacji przepukliny. niemialem żadnych powikłań czy szczególnych dolegliwości po. sama operacja przebiega *komfortowo*. Dostaje sie zastrzyk w kręgosłup czego nie ma co sie obawiać, juz bardziej mnie bolało pobranie krwi z palca niz ukłucie w plecy. Wydaje mi sie ze wazne jest z jak dużą przepuklina się idzie na zabieg. ja miałem dość niedużą przepuklinę ale zdecydowałem sie natychmiast ja zrobić z tego względu ze mam obustronna. tak wiec o 6 rano pobudka kroplówka później o 7 tabletka żeby sie tak niedenerowac i po jakims czasie na zabieg. tam zastrzyk ze znieczuleniem, kroplowka i nim sie ockniesz jestes w polowie zabiegu. pozniej jeszcze troche i koniec. w moim przypadku niebylo potrzeby odprowadzania jelit czy jakis bardziej skaplikowanej plastyki. choc lekarz cos mowil ze w zwiazku z tym ze mialem za mlodziaka przepukline to musieli cos tam porobic ale nic powaznego. tak wiec pozniej zabrali mnie do pokoju i lezec kazali az do nastepnego dnia. zakaz podnoszenia glowy - takie sa zalecenia przy znieczuleniu podpajenczynowkowym. moze byc problem z oddaniem moczu na skutek znieczulenia ale wystarczy sie dobrze odprezyc i za 5 czy 6 razem da rade sie wysiusiac - do kaczki ofkors. natepnego dnia po zabiegu zaczelem pomalu chodzic - teoche bolesne to bylo ale bez przesady. pozniej okolo 13 do domu. tu kolejne dwa dni to takie lekie truchtanie. wystraczy brac w razie koniecznosci cos na bol i jest ok. niektorzy pisza ze sa problemy z zalatwieniem sie ale ja ich nie mialem, poprostu nie przec - mozna jakos zmiekczyc stolca ale ja tego nie robilem. po tygodniu raczej juz chodzilem normalnie choc caly czas odczowlaem miejsce operacji. ogolne wraznie sa raczej sredniea chodzi o zgrubienie w bliznie ktre jest typowym ponoc skutekiem zabiegu. caly czas mam uczucie jakbym mial kieszen z ktorej niemiozna nic wyjac i jak sie schylasz to czuc to. czeka mnie jeszcze druga strona do operacji ale dam sobie teoche czasu i okresowo bede kontrolowal ja. moze za rok sie zdecyduje na druga strone. zobacze jak bedzie sie ta siatka co juz mam zachowywac sorka za niechlujna formę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×