Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie wyrostka mieczykowatego


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 40 lat, od kilku latek miałem coś w rodzaju guza na mostku , wczuwalnego palcami. od kilku miesięcy mam bardzo silne bóle w tym miejscu lekki ucisk palcami powoduje dużu ból. Byłem u lekarza i dowiedziałem się że to moze byc zapalenie wyrostka mieczykowatego. Proszę o opisanie tej choroby i jaka jest profilaktyka w leczeniu czegoś takiego. Jakie sa typowe dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Pani przypadłością może byc zapalenie kości wysrostka mieczykowatego mosta. Dolegliwości to ból, czasami zgrubienie kości oraz zaczerwienie skóry w miejscu bolesności. Stosuje się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne miejscowo i doustnie. Ból powinien ustąpić po kilku dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam guzek na kosci nad mostkem niewiecej po lewej stronie nie boli lecz czasami zle sie czuje nerwuje sie itp nie rosnie tylko czasami jak ruszam sie to tak dziwnie szczyrka pszet tym jak to wyczulem to podnosilem cieszke 60 kg na krate mialem 17 lat coto moze byc prosze pilnom odpowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam problem wyrostkiem . Od jakiegos czasu zaczelam cwiczyc joge.Na poczatku nic mnie nie bolalo,dopiero wieczorem poczulam ostry bol w mostku, poszukalam w necie doladnie miejsca ,gdzie mnie boli i wyszlo ,ze to wyrostek mieczykowaty. Napczatku bardzo bolalo przy dotknieciu,pomiiedzy piersiami zrobila sie czerwona keska. Czy to mozliwe ,ze moglam sobie za bardzo rozciagnac klatke piersiowa i stad ten bol? Na poczatku bardzo sie przestraszylam , bo myslalam , ze to serce. Boli juz drugi dzien , biore srodki przeciwbolowe. Nie wiem czy ten bol minie sam , czy trzeba brac jakies leki, prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muślę ze ma podobne obiawy guz !!!!pobieram leki przeciw bolowe biseptol,ponatto mam na skurze na plecach jakąs naroslktóka paskudzi ubrania pomimob opatrunku nie rosnie nie boli proszę optwirdzenie mych dolegliwosci mam72 r zycia i oczekuję pomocy medycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam ja ruwniez mam pod mostkiem takom narosl również odczuwam bul w krengosupie i piszczelach troche pochodze i nogi bolom jest podejrzanie ze to moze byc guz nowotworowy ktury daje przezuty wlasnie w miejsca krengosupa i nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×