Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie pomiędzy pośladkami


Gość ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakichs 2 miesiecy bardzo swedzi mnie rowek pod kościa ogonowa, nad odbytem. Nieraz tak swedzi ze nie mozna wytrzymac, zrobiły mi sie w tym miejscu blizny. Wyglada to tak jakby pękało i sie pozniej goiło. smarowałam maścia z wit. A bo czułam ze skora jest tak napieta i mi dlatego peka. ale to zastosowaniu kilka razy witaminy A JEST JESZCZE GORZEJ. CO TO MOZE BYC. BO DO LEKARZA WSTYDZE SIE ISC A MAM 22LATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to jakiś proces uczuleniowy. Radziłbym w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem. Bez bezpośredniego badania trudno określić co może być przyczyną tychże dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam maść ,,RECTOSTOP* przeznaczoną dokładnie na świąd oraz stany zapalne tej części ciała. Działa rewelacyjnie, koszt około 12 zł.Problem znika po kilkakrotnym stosowaniu. Wyrzuć też stringi i wróć do klasycznych, bawełnianych majtek. Pierz je tyko w mydle i dobrze płucz. Póki problem nie zniknie, po smarowaniu maścią wkładaj między pośladki kawałek waty, gdyż żółty kolor maści może plamić bieliznę. Kup sobie też wapno dla alergików lub tabletki na alergię, 10 sztuk dostępne są bez recepty. Uważaj też na wszystkie cudowne, chemiczne wynalazki do mycia ciała. Używaj tylko czegoś , co jest przeznaczone również dla niemowląt. Takie kosmetyki nie alergizują. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo, dostałam po dość długim bo ponad 3 tygodniowym leczeniu antybiotykami na choroby kobiece, lekarz powiedział ze to normalna grzybica, przepisał distreptaze w czopkach i maść Clotrimazolum. Guzik pomogło, na początku trochę tak, a nawet całkowicie przestało swędzieć, ale teraz znowu wróciło. jest 2 w nocy a ja nie spie bo tak swedzi!! I tak sobie mysle, że to chyba przez to ze nie brałam leków osłonowych do antybiotyków. Tzn troche brałam w trakcie leczenia, ale pozniej mi się nie chciało, chociaz lekarz kazal brac jeszcze jakis miesiąc po leczeniu. Dodam, ze leczył mi to ginekolog, nie dermatolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sama sytuacje, jak zaczyna sie swedzenie to drapie az do bolu.Ostatnio trafilem na masc ktora bardz mi pomaga.sa to dwie oddzielne stosuje sie je razem. Mozna ja dostac jako jedna masc. Cotrimazole 1% iBetamethasone Dipropionate 0,05 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.. jest 5 rano a ja sie drapie jak szalony.. sorki ze odkopuje ale czy ta masc o ktorej mowi zoska *RECTOSCOP* jest dostepna w Angli? Bo tu obecnie mieszkam, pracuje calymi dniami i nie mam kiedy isc z tym do lekarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie znowu swędzi rowek między pośladkami, jest godzina 01:27 w nocy .Nie daje już rady tak swędzi to dziadostwo ,ja mam to co jakiś czas i nie wiem od czego. Jak zaczynam drapac to aż do krwi, a później to piecze i boli. Choruje na cukrzycę czy to może mieć jakiś związek z tym? Dodam jeszcze że jak tam dotkne to zawsze wyczuwam jakby jakąś kostkę małą. Wstydzę się z tym problemem iść do lekarza i wypinac dupencje , wiadomo to jest mega krepujace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Beata

Mam ten sam problem od nie dawna , przy myciu się użyłam szare mydło a po posmarowałem panten krem dla dzieci bardzo gesty Coś jak bepanten . Miałam już siniaki i nie da się wytrzymać nie drapać okropne . Nie wiem czemu coś takiego ale mam spokój narazie i jestem zadowolona uffff .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie doraźnie pomagają nawilżane husteczki dla dzieci z lanoliną i po kąpieli octenisept na podrażnione miejsce.Nie używajcie szorstkiej gąbki podczas kąpieli i mycia okolic "rowka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×