Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny pachwinowej a ciąża


Gość Agata z Lublina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agata z Lublina

Mam 29 lat. Chciałabym w niedługim czasie zajść w ciążę. Ale mam przepuklinę pachwinową wielkości dużej śliwki - małej mandarynki. Tą przepuklinę mam od czasu gdy byłam niemowlakiem (informacje od mamy). Ta przepuklina przeszkadza mi nie tylko jak coś dzwignę, ale nawet jak stoję wyprostowana albo idę czy siedzę. Czasami powoduje bóle brzucha. Ojawy i bóle nasilają się oczywiście w przypadku zaparć. Nawet gdybym nie planowała ciąży to i tak chciałabym ją usunąć. W związku z tym mam następujace pytania: 1) Czy zabieg usunięcia przepukliny powinien być przeprowadzony przed (ile czasu przed zajściem w ciążę?), czy po ciąży (ponieważ mam obawy, czy przepuklina pod wpływem ciśnienia w brzuchu podczas ciąży się nie odnowi, i w związku z tym być może będzie trudniejsza do operowania i może też skomplikowac ciążę). Chociac mówiąć prawdę nie wyobrażam sobie noszenia wielkiego brzucha z tą przepukliną, ponieważ dokucza bardziej gdy mam wzdęcia lub gdy trochę przytyję. Z góry dziękuję za odpowiedź. 2) Czy po zabiegu usuniecia przepukliny będe musiała rodzic naturalnie? Bo obawiam się, że może sę odnowic. 3) Czy jakbym nie zoperowała tej przepukliny, lub nie daj Boze odnowiła się podczas ciąży, czy będe musiała rodzić naturalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zabieg plastyki przepukliny powinien być wykonany przed ciążą i to najlepiej 3 miesiące przed zajściem w ciąże. 2) Po zabiegu usunięcia przepukliny nie ma przeciwskazań do porodu drogami naturalnymi. 3)O tym czy powinna Pani rodzić naturalnie czy przez cięcie cesarskie, gdyby Pani była w ciąży i miała przepuklinę trudno ocenić. O tym powinien zadecydować na pewno ginekolog tuż przed porodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×