Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cień na trzustce


Gość daniella trauts

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniella

Dzien dobry, bardzo martwi mnie sytuacja mojego taty... Niedawno trafil do szpitala z obawami zoltaczki. stwierdzono zoltaczke mechanicza spowodowana zpachanym pecherzykiem zolciowym poprzez kamien. Zrobiono zabieg przepchania tego kamienia. Moj tata przebywal w szpitalu ok tydzien na poczatku mial glodowke potm zastsowali diete trzustkowa. W ciagu pobytu w szpitalu zrobili mu USG kotre wykrylo kamienie w przewodzie zolciowym a pozniej zrobiono tez tomografie kmoputerowa.Tata dostawal kroplowki i zastrzyki. Wspominal cos o zapaleniu trzustki ale nie byl pewien czy to jest to . Wynik tomografii byl niejasnY (nazwali to cien na trzustce) dlatego tez wyslali ten wynik do specjalistycznego szpitala w Gdansku. W miedzyczasie czynnik bilirubiny wrocil do normy dlatego tez tate wypisali ze szpitala. W dniu wypisu poinformowali go ze za 2 tygodnie musi sie stawic na oddzial chirurgii w Gdansku w celu przeprowadzenia bardziej szczegolowych badan. Nie wiem czego mamy sie spodziewac. Nie mam nikogo kogo moglabym sie spytac co to moze oznaczac. Bardzo sie martwie o tate. Ma 55 lat i juz wczesniej wspomonal o bolu w okolicach zoladka. Boje sie najgorszego ze to moze byc rak. ppmocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ogólne stwierdzenie jak cień na trzustce jest trudne do interpretacji. To praktycznie może byc wszystko. Musiałbym dokładnie przeanalizować opis TK jak i obejrzeć zdjęcia z TK, aby móc coś więcej na ten temat napisać. Trzeba oczywiście udać się na badania do Gdańska, aby konkretnie wyjaśnić czym jest opisywana zmiana na trzustce w TK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie doktorze, przeczytalam panska odpowiedz za ktora bardzo dziekuje. Wyobrazam sobie jaka nawalnice pytan Pan otrzymuje i jak ograniczony czas ma Pan na odpowiedz. Powiedzial Pan ze cien na trzustce jest bardzo ogolnym stwierdzeniem i moze to oznaczac wszystko. Ja przebywm za granica w chwili obecnej i mam dosyc ograniczone informacje o tym co dzije sie z tata. Kontaktujemy sie przez telefon i wydaje mi sie ze rodzice nie chca mnie *martwic* stanem taty. Niestety nie mam dostepu zeby przeslac konkretniejsze dane z opisem wyniku TK. Ostatnio tata czytal mi przez telefon to co otrzymal przy wipisie ze szpital- byly to opis TK. Ciezko jest mi pamietac dokladnie poniewaz uzyte byly oczywiscie fachowe terminy. Jedyne zwroty ktore potrafilam zrozumiec to bylo to ze widocznych zmian zapalnych nie ma i jest podejzenie guza glowy trzustki- co mnie poprostu sparalizowalo. Czy to jest rak? Czy mozna z tym zyc? Czy mozna to operowc? Jakie jest ryzyko. Jesli tak prosze mi powiedziec co robic.Gdzie sie udac odleglos nie ma znaczenia. Czy jest ktos kogo Pan doktor by polecil zeby zasiegnac prywatnej porady? Jezeli ktokolwiek zna dobrego chirurga trzustkowego prosze o adres i numer telefonu. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest rak? - niestety tak może być jeśli użyto sformuowania guz Czy mozna z tym zyc? - jesli to rak leczeniem z wyboru jest operacja Czy mozna to operowc? - wszytsko zależy od zaawansowania nowotworu czyli wielkości guza i jego nacieków na otoczenie, przerzutów miejscowych i odległych Jakie jest ryzyko? - nie określę ryzyka bez konkretnych informacji klinicznych, trzeba powiedzieć, że rak trzustki jest bardzo agresywnym nowotoworem, a operacja trzustki jest bardzo ciężka Jesli tak prosze mi powiedziec co robic.Gdzie sie udac odleglos nie ma znaczenia. Czy jest ktos kogo Pan doktor by polecil zeby zasiegnac prywatnej porady? Jezeli ktokolwiek zna dobrego chirurga trzustkowego prosze o adres i numer telefonu. - polecam prof. Pawła Lampego szefa Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Katowicach-Ligocie patrz strona: http://www.csk.katowice.pl/?str=szpital2&podstr=chpp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! proszę o przetlumaczenie wyniku TK W lokalizacji trzonu trzystki widoczny jest nieostrokonturowany obszar naciekowy w wymiarach ok. 8x3 cm. slabo różnicyjący się z pogrubialą ścianą przylegej części krzywizny miejszej żolądka. W przestrzeni zaotrzewnowej okolonaczyniowej znajdują się mnogie węzly chlonne powiększone do okolo 20 mm w dluższym wymiarze. Obraz KT nie jest jednoznaczny, nie pozwala wskazać na ścianę żolądka bądź trzustkę jako punkt wyjścia nacieku. Nadmieniam, że jestem po chorobie nowotworowej jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×