Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Oklapnięte i wklęsłe sutki po ginekomastii


Gość Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat, kilka dni temu przeszedłem operację ginekomastii - skupiona była ona na sutkach, nie całych piersiach, wycięte zostały gruczoły, lecz więcej problemu sprawiał zalegający tam tłuszcz, teraz sutki są po prostu brzydkie - wiem że minęło mało czasu i należy zaczekać na wyjęcie szwów, zejście opuchlizny itd, ale sutek jako sutek jest po prostu opadnięty, nie wiem jak to odpisać, przed operacją były one olbrzymie, teraz kiedy w środku nic nie ma wyglądają bardzo dziwnie, są nie tyle wklęsłe co oklapnięte - i tak czeka mnie kilka kontroli i spytam swojego chirurga co i jak - ale co mam robić by moje sutki wyglądały po prostu NORMALNIE ? Lewy jest na górze wklęsły a na dole taki oklapły *zwisa* a lewy jest na górze wklęsły a dół jest jakby wszyty w skórę. * tam miało być że prawy jest na górze wklęsły a dół jest jakby wszyty w skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Po zdjęciu szwów i zejściu obrzęku będzie można rozpocząć delikatny masaż, co powinno poprawić nieco wygląd. Dodatkowo po upływie 3 tyg. od zdjęcia szwów będzie można rozpocząć stosowanie żelu i maści na blizny, a podskórnie założone szwy ulegną w większości wchłonięciu. Więcej informacji uzyska Pan od chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma wyglądać ten * delikatny masaż * - jaki obszar masować i w jaki sposób i jaką maść możesz mi polecić ? - ruchy okrężne w zakresie blizny 2-3 razy dziennie po około 10 min., polecam żele z silikonem (np. Veraderm lub Dermatix)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo, puki co mam problem gdyż na lewym sutku jest wielki krwiak - prawy prawie nie boli za to lewego ogólnie czuję jest tak zapuchnięty + ból przy jakimkolwiek ruchu typu wstrząsy związane z poruszaniem się. Chirurg dziś przy ściąganiu szwów stwierdził, że to nic złego i zejdzie. [ masować konkretnie blizny czy *zachaczając o sutek ? ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr.chirurg

jak masz krwiaka to znaczy ze nowotwór sie zapoczątkował w osoczu gruczołu i albo sam zejdzie albo sie przerodzi w złośliwy(bardziej prawdopodobna opcja!)tak,że nie lekceważ bo na 80% masz teraz nowotwór sutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×