Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prawidłowe TSH


Gość agnusia

Rekomendowane odpowiedzi

I miałam mieć dziś wizytę u specjalisty endokrynologa...ale niestety Pan doktor nie pojawił się. A ja jak zdyscyplinowany pacjent :-/ skoro wizyta umówiona to pojechałam. Wcześniej jednak wykonałam zalecone badanie poziomu TSH wynik jest 0,81 norma to 0,34-4,82 uIU/ml. Jest nieco wyższy od pierwszego ale co z tego jak nadal nic nie wiem. Objawy się utrzymują a kolejny termin wyznaczony jest na sierpnia dopiero!A i czy to prawda, że osoba z niedoborem żelaza jak ja powinna unikać słońca?Bo ja wręcz przeciwnie jestem bardzo opalona ale naturalnym słońcem nie tzw. solarium :-/ :-/ Pierwsze badanie TSH wynosiło 0,60.Pisałam pod tytułem TSH i niska temp. ciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom TSH jest w granicach normy, więc w tym względzie nie ma żadnej patologii. Co do oceny skąd biorą się Pani objawy trzeba w tej sprawie porozmawiać z internistą i endokrynologiem. Nie ma przeciwwskazań do zażywania kąpieli słonecznych przy niedoborze żelaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłam wczoraj u endokrynologa. Jestem po USG tarczycy, gdzie Pani doktor stwierdziła po obu jej stronach po jednej torbieli wykonała sobie zdjęcie i nic więcej nie sugerując kazała umówić się na ich biopsję. Nie wiem nawet jakiego rodzaju są owe torbiele i czego mogą byś skutkiem. Ma też do wykonania badanie PTH....Hm czego mogę się spodziewać dość to dla mnie troszkę nie zrozumiałe....Nic a nic więcej nie wiem....Jakaś rada, wskazówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×