Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guz obok żebra


Gość Grzegorz Kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz Kowalski

Dzień dobry! Mam 32 lata. Od około 2 miesięcy wyczuwam u siebie twardy guz o wielkości 1 cm po lewej stronie klatki piersiowej na ostatnim dolnym żebrze. Guz nie powstał w wyniku uderzenia. Zmiana została przeze mnie zauważona podczas ćwiczeń na mięśnie brzucha. Guzek można namacać oraz nim przesuwać. Zmiana w ogóle nie boli. Jak na razie nie następuje wzrost wyżej wymienionego guza. Czy należy udać się do lekarza żeby zdiagnozował zmianę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to tylko nerwobóle. Nic groźnego. Trudno mi określić bez badania. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Może okazać się konieczne np. wykonanie USG jamy brzusznej celem np. wykluczenia kamicy pęcherzyka żółciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KAMIL 2010.01.20

witam mam takie pytanie odczówam pod klatka piersiowa taki guz nie porusza sie jak go chce przesunac jest twardy i boli jak go dotykam mocniej jest tak jak by był przyrośniety do klatki dokładnie jest pomiedzy lewa a prawa strona zeber na samym srodku pod klatka co to moze byc z góry dziekuje za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno mi określić. To może być przepuklina w kresie białej, tłuszczak, włókniak. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem, który dokładnie określi co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja z kolei od pewnego czasu odczuwam takie jakby obciążenie w klatce piersiowej, zwłaszcza, jak podskakuje (ostatnio dodatkowo dużo ćwiczę, zwłaszcza pompki i mam dość spore zakwasy). Tak się zastanawiam czy to właśnie nie jest coś związanego z bólem po ćwiczeniach (jak nie ćwiczyłem, to takiego czegoś nie odczuwałem), ponadto brak jakichkolwiek oznak zewnętrznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Ja mysle ze mam to samo pytanie co Kamil. Miedzy prawa a lewa strona klatki piersiowej dokladnie gdzie zebra sie koncza nad zoladkiem mam guz. Nie porusza sie czasem mam uczucie pieczenia w tym miejscu. Jest to cos groznego czy mozna to jakos normalnie wyleczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma taki guz od 15 lat nie boli rośnie wolno ale to nie wygląda dobrze najgorzej jak bym chciała włożyć bluzkę obcisła to juz klapa a boje się iść do lekarza już nawet bylam ale stchórzyłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma guzka w prawym mięśniu klatki piersiowej .Biopsja cienkoigłowa nic nie wykazała jednoznacznego.Co to może być Może ktoś się już spotkał z podobną historią Dodam że guzek ma 2cm x1,5 cm jest twardy i nierucomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeden guzek wycieli 2 lata temu, był twardy i się przesuwał. Zlokalizowany był na kości ramienia. Biopsja wykazała komórki rakowe. Wycieli go z marginesem do badania his.pat. Okazało się że to łagodna odmiana nowotworu kości. Obecnie znowu wyczułem twardy guz, tym razem na żebrze, nie przesuwa się. Mam tylko nadzieję że to będzie również łagodna odmiana raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie. Sparujac oberwałam czysto na wątrobę (październik). Byłem u lekarza kazał przyjść za 4 tyg. Ale ból przeszedł zapomniałem o tym, niedawno zauważyłem że mam zgrubienie twarde na żebrach w tym miejscu (koniec marca). Byłem u lekarza i podobno nie zrobią już z tym nic ale odkąd to zobaczylem przeszkadza mi, kiedy chce napiac brzuch czuje to wtedy, i jakbym nie cwiczyl to na to uważam co przeszkadza. Twarde jest jak kość. Jeśli to nic strasznego dajcie znać jak to naprawić żeby było jak nowe. W Holandii nie chcą łamać i nastawiać. Pomocy!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×