Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie awulsyjne kłykcia przyśrodkowego i kości ramiennej


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Od 8 lat uprawiam sport (podnoszenie ciężarów). Obecnie mam 21 lat, zacząłem trenować w wieku 13 lat. W wieku 16 lat doznałem ciężkiej kontuzji podczas zawodów. Diagnoza jakiej dokonał lekarz brzmiała: *Złamanie awulsyjne kłykcia przyśrodkowego i kości ramiennej lewej z niewielkim przemieszczeniem*. Przeszedłem operację zespolenia złamania drutem Kirschnera. Mimo przeprowadzonej operacji problemy z bólem łokcia nieustannie powracają. Udałem się z tym problemem ponownie do poradni ortopedycznej. Lekarz ortopeda przepisał mi lek o nazwie Depo medrol (3 zastrzyki, które miałem podawane do łokcia). Lek ten również nie odniósł skutku. Chodziłem też na zabiegi krioterapii, które również nie były skuteczne. Chciałbym się dowiedzieć jaka może być przyczyna utrzymującego się bólu łokcia i czy istnieją jeszcze jakieś inne metody leczenia, które mogły by mi pomóc z tym problemem. Czy istnieje w Polsce jakaś poradnia specjalistyczna dla sportowców, do której mógłbym się udać w celu leczenia lub innych koniecznych zabiegów. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jaka może być przyczyna utrzymującego się bólu łokcia i czy istnieją jeszcze jakieś inne metody leczenia, które mogły by mi pomóc z tym problemem. - to zapewne dolegliwości będące następstwem urazu i przebytego zabiegu, często tak bywa w urazach stawów skomplikowanych, wielozłożonych typu stawu łokciowego, to zmiany spowodowane zwyrodnieniem stawu pourazowym i pooperacyjnym, jedynie tylko odpowiednia rehabilitacja może przynieść efekty, z reguły taka rehabilitacja musi być długotrwała Czy istnieje w Polsce jakaś poradnia specjalistyczna dla sportowców, do której mógłbym się udać w celu leczenia lub innych koniecznych zabiegów? - najlepiej jeszcze w tej sprawie skonsultować się z lekarzem specjalistą w rehabilitacji, oczywiście są tez poradnie medycyny sportowej, gdzie można zasięgnąć porady w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×