Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypróżnienie po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w nocy z wtorku na środę miałam usunięty wyrostek robaczkowy normalną metodą, ożadnych powikłaniach nic mi nie wiadomo, nie było też raczej żadnych rozlewów bo nie miałam drenu tylko odrazu zostałam zaszyta. Jednym z objawów były ostre biegunki w poniedziałek i wtorek, więc najprawdopodobniej jelita po operacji były całkowicie puste... jeść zaczęłam od czwartku (najpierw kleiki, od piątku dieta lekkostrawna), w sobotę wypisano mnie do domu. Dziś jest niedziela czyli 5 dzień po operacji a nadal nie było wypróżnienia, gazy są normalnie, ale nie mam uczucia *parcia* a do tego mam bardzo wzdęty brzuch (jak piłka). Lekarze wzdęcia uznali za normalne, ale martwi mnie brak stolca (myślałam, że po powrocie do domu jakoś się wszystko ustatkuje a dziś nadal nic). Od wczoraj wieczór zażyłam 2 łyżki syropu laktulozum ale nadal zero efektów. Mam zatem pytanie jak długo taki stan może potrwać i czy zmienić środek przeczyszczający na jakiś inny oraz kiedy ewentualnie zgłosić się do lekarza, gdyby nadal nic się nie działo :/ oprócz tego czuję się bardzo dobrze, nei mam nudności, gorączki, dolegliwości bólowe są umiarkowane, apetyt mam dobry dodam że pooperacyjnie przyjmuję gasec i paracetamol, natomiast przewlekle przyjmuję seronil wiec moze to wina tego leku? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo taki stan może potrwać - czasami kilka dni po takim zabiegu, tym bardziej, że praktycznie Pani przewód pokarmowy był całkowicie odciążony i czy zmienić środek przeczyszczający na jakiś inny - nie ma takiej potrzeby, można powtórzyć dawki aż do efektu oraz kiedy ewentualnie zgłosić się do lekarza, gdyby nadal nic się nie działo :/ - stolec powinien pojawić się w przeciągu najbliższych 2-3 dni przewlekle przyjmuję seronil wiec moze to wina tego leku? - Seronil też może powodować wzdęcia i zaparcia jednak przy dłuższym stosowaniu nie powinny już takie dolegliwości występować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tydzień temu miałam usówany wyrostek ale mam problemy z wypróżnianiem. Mam bardzo nabrzmiały brzuch i czuję sie pełna, oczywiście przestrzegam zalecanej diety. Moje pytanie brrzmi czy mogę brać coś na przczyszczenie np.pić parafinę ? Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×