Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczeliny odbytu


Gość aleper

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić moją sprawę. Z problemami proktologicznymi zmagam się od kilku lat, jednak w połowie września tego roku zacząłem odczuwać dolegliwości bólowe, co skłoniło mnie do podjęcia działań. Miałem zdiagnozowane dwie szczeliny odbytu na godz 6 i 12, z których jedna została wycięta oraz został nacięty mięsień zwieracza i jego rozszerzenie w zabiegu chirurgicznym w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Poprawa nastąpiła juz w następnym dniu po zabiegu, jednak po 2-3 dniach pojawił się ropień okołoodbytniczy. Po 2 tygodniach (dziś) został on nacięty, oraz został założony sączek. Mam przepisane leki, codzienne płukanie itp. Podobno jest to już przetoka, jednak nie spowodowała przebicia do kanału odbytu. Jest to zdecydowanie ropień który czuję na zewnątrz, ma ok 3 cm i jest umieszczony powyżej samego odbytu. Dodam, że jest to już mój 4 ropień umiejscowiony w tym samym miejscu. Wcześniejsze przebiły się samoistnie (stosowałem maść ichtiolową), jednak jak mówiłem wcześniej, problemy proktologiczne mam od lat, od kilku lat zauważałem krew na papierze toaletowym. Nie mam objawów choroby Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, co potwierdzone jest specjalistycznymi badaniami z USG jamy brzusznej włącznie. Mam do Pana wielką prośbę o odpowiedź kilka pytań. Czy owy ropień mógł powstać w wyniku szczeliny odbytu i przeprowadzonej niedawno operacji ? Czy jest możliwe aby nie powstała z tego przewlekła przetoka? Jak Pan sądzi, czy mam możliwość szybkiego powrotu do zdrowia, zakładając, że nie czuję już w ogóle bólu związanego z istnieniem szczeliny odbytu? Schudłem ostatnio ok. 30 kg…jaki to może mieć związek z tym wszystkim? Jestem w stałym kontakcie w lekarzem prowadzącym, jednak interesuje mnie Pana podejście do problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Szczelina (czyli owrzodzenie) odbytu powstaje wskutek uszkodzenia błony śluzowej zwieracza odbytu przez zbite masy kałowe. U Pana występuje postać przewlekła. Szczelina zostaje nadkażona i powstaje ropień i przetoka. Szczelina zagoi się wówczas, gdy właściwie się o to zadba. Trzeba robić nasiadówki w cieplej mydlanej wodzie, solidnie nawilzać tłustym kremem okolicę, pić dużo wody, jeść duzo błonnika aby zmiękczyć masy kałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×