Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra po operacji wodniaka i guza okolicy powrózka nasiennego


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam następujące pytanie: miesiąc temu byłem operowany ponieważ po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej utworzył się wodniak oraz guz powrózka nasiennego prawego. Wszystko było dobrze, ale dzisiaj bez przyczyny poczułem ból prawego jądra, który pojawił nagle i nie wiem co mogło być przyczyną. Na chwilę obecną ból się zmniejszył, ale mimo to gdy dotknę jądro odczuwam ból taki jak po operacji. Dodam też, że opuchlizna nadal się utrzymuje w pewnym stopniu mimo, że lekarz powiedział, że będzie do miesiąca. Czy mam powód do zmartwień? Czy to tylko jedynie spowodowane przypadkowym ściśnięciem jądra przy siadaniu? Zaznaczam też że od czasu operacji unikam prac fizycznych. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam powód do zmartwień? - to jeszcze dość wczesny okres pooperacyjny, czasami takie dolegliwości utrzymują się nawet i do 3 miesiąca po zabiegu Czy to tylko jedynie spowodowane przypadkowym ściśnięciem jądra przy siadaniu? - być może, raczej taki stan nie budzi niepokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak guz był wyczuwalny, okazało się, że to jakaś torbiel. Na usg nic nie było widać i dopiero podczas operacji wszystko się okazało. Wyniki krwi oraz hormonów były w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiel bolała jedynie gdy dotykałem by sprawdzić czy się nie powiększa oraz gdy lekarz mnie badał, jedynie bolało mnie jądro dlatego też poszedłem do lekarza, aby się dowiedzieć przez co to może być spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×