Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skutki usunięcia pęcherzyka żółciowego


Gość EUGENIA

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu 2008 r usunęłam laparoskopowo pęcherzyk żółciowy. Prze 1 m-c trzymałam dietę lekkostrawną, po czym stopniowo przechodziłam na normalną dietę. Wszystko było w porządku aż do grudnia 2009 r. zaczęły się biegunki i ten stan trwa do chwili obecnej./ 2 - 5 stolców w ciągu dnia/.ale zanim nastąpiły biegunki od pażdziernika 2009 r. zaczęłam chudnąć w tempie 1 kg w ciągu m-ca, W sumie schudłam 8 kg w ciągu 8 m-cy. Obecnie nie chudnę i nie tyję od 1,5 m-ca. Nie cierpię na brak apetytu ale staram się trzymać dietę lekkostrawną- mało, chudo i gotowane. Zrobiłam gastroskopię - wynik stan zapalny koło oddżwiernika żołądka/artrum/, krzywą cukrową - nie mam cukrzycy, kał na stopień strawienia - grudki śluzu i tłuszczu, na krew utajoną - wynik negatywny, OB -2 inne wskażniki krwi dobre, próby wątrobowe również dobre.Kolonoskopię jelita grubego robiłam w kwietniu 2008 r - wynik dobry.Mam po wypiciu napoju bądż zjedzeniu posiłku kruczenie w jelitach i to z lewej strony brzucha, brzuch mnie nie boli, tylko jak brałam leki przeciwbiegunkowe to miałam parę dni jakby kolki i zaczęły się kruczenia i przelewanie w jelitach.Mam też wzdęcia ale miałam je również przed laparoskopią. Lekarz rodzinny zmienił - po badaniach jw. - leki i przepisał duspatalin retard 2x dziennie /dalej kruczenia/ i enzym trzustkowy 10 000 jedn. 1x dziennie - trochę pomaga. Zrobiłam badanie tarczycy - wynik = wole guzkowate.Od 4ch m-cy mam sińce pod czami. Lekarz endokrynolog twierdzi, że biegunka nie ma nic wspólnego z tarczycą. Czy jest możliwe aby po 1,5 roku od dokonania laparoskopii nastąpiły takie komplikacje ze strony układu pokarmowego.Nie wiem jakie badania powinnam jeszcze zrobić - bakterie, pasożyty?Bardzo proszę o odpowiedż i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej te dolegliwości nie mają nic wspólnego z przebytym usunięciem pęcherzyka żółciowego. To prawdopodobnie zespół jelita drażliwego. Radziłbym, aby Pani diagnostyką i leczeniem zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 20 lat i też jestem po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Zabieg miałam tego roku w lutym. Do dziś męczę się z biegunkami, bólami brzucha zgagą, mdłościami i czasami wymiotami. Bardzo często mam po posiłku bóle żołądka tak jakby to była niestrawnośc. Leczę się u gastroenterologa brałam Trilac, Duspatalin, Emanera. Obecnie biorę Debretin i Proursan. Nic mi nie pomaga. Z tymi objawami męczę się już prawie rok. Od tamtego czasu schudłam 23kg. Są takie dni że nic nie jem bo nie mogę. Mój obecny lekarz gastrolog powiedział mi, że takie dolegliwości mogą utrzymywac się nawet do roku w zależności od organizmu człowieka. W moim przypadku nie wyobrażam sobie tego czasu aż w końcu będzie wszystko dobrze. Życzę Pani szybkiego powrotu do zdrowia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×