Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone GGTP po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 35 lat. Moje obecne wyniki: AspAT - 39 Gamma GT - 144 Cholesterol całkowity - 278 HDL cholesterol-direct - 77 Trójglicerydy - 62 ALAT - 34 Nadmieniam, że w 2004 r. miałam usuwany pęcherzyk żółciowy (był w części przegnity i zawierał bardzo dużo kamieni - przez 15 lat leczono mnie na nerwobóle międzyżebrowe, a nie na pęcherzyk) wyniki po zabiegu były bardzo wysokie praktycznie trzykrotnie przewyższały normę. Postanowiłam jedynie sprawdzać co 1/2 roku wątrobę na jednym USG, aby sprawdzać, czy się nie powiększa. Wątroba zawsze była w porządku na tym badaniu. Nie brałam żadnych leków mimo, że lekarze zapisywali. Po praktycznie 3 latach (czyli obecnie zrobiłam ponowne badania - gdzie AspAT i ALAT jest prawie w normie. Niepokoi mnie Gamma GT) Jeszcze chciałam dodać, że nie piję w ogóle alkoholu, a mój ojciec zmarł na marskość wątroby - nie z powodu alkoholu. Bardzo proszę o odpowiedź i serdecznie dziękuję:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GGTP jest tylko nieznacznie podwyższona. Raczej jeśli wątroba jest w USG w normie, nie ma Pani żadnych objawów nie ma takie podwyższenie GGTP znaczenia. Można wyniki ewentualnie powtórzyć po diecie 24 godzinnej lekkostrawnej, bezmięsnej, bez używek i leków. Całkowicie na czczo 6 godzin przed badaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×