Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zablokowanie żyły i skurcze przy żylakach kończyn dolnych


Gość Paulina M.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulina M.

Witam.Chciałabym zapytać specjalistę w tej dziedzinie-Mam żylaki kończyn dolnych-dziedziczne i dodatkowo spowodowane stojącą pracą.Na nogach widać dużo żył i *gałęzi*od głównych żyły w inne różne strony.Szczególnie dużo na wewnętrznej stronie łydek,pod kolanami,z tyłu ud.W sumie na całych nogach.Do tej pory nie odczuwałam bólu ani problemów z tym związanych.Od 3-4 miesięcy czuję na lewej nodze coś w rodzaju zablokowania żyły,takie jakby skurcze.Dodatkowo mam wrażenie ,ze moje łydki są nabrzmiałe jak balony-nawet rano nie są wypoczęte.Mój lekarz rodzinny powiedział ,żebym tego jeszcze nie operowała bo i tak wyjdą nowe a za kilka lat to sie więcej na raz usunie.Mam 31 lat.Od 15 nie chodzę w spódnicach ani krótkich spodenkach bo się wstydzę.Wiem,że trudno odpowiedzieć na pytanie przy takich ogólnych danych ale może Pan Doktor przynajmniej wypowie się czy lepiej zostawić czy coś z tym zacząć robić.I jeszcze jedno czy przy znieczuleniu w kręgosłup wykonywana jest lewatywa.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM, Mialam tendencję do żylaków, z wiekiem i z nieszanowaniem nóg żyły powiekszaly sie i nogi były ciężkie i bolesne, noca czesto skurcze łydek, estetyka nog oczywićie zadna, tez dlugie spodnice i spodnie . Poddalam sie operacji usuniecia żylaków w klinice Attis w Warszawie ze 3 lata temu (klinika 1-dniowa), zabieg szybko , sprawnie, po operacji noga lekka , zupelnie inaczej sie chodzi. jednak po tych 3 latach estetyka znowu sie pogorszyla ale nogi nie puchną i nie bolą. przypominam ,ze majac problemy z zylakami nie można zażywac srodkow hormonalnych (zadnych ) bo natychmiast sie powiekszają, przed operacją nie można jesc ani pic 6 czy 8 godzin i nie robia lewatywy. Pozdrawiam i zycze zdrowia i pięknych nóg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulina M.

DO BARBIE=Dziękuję za informacje.Trochę zawiodłam się na tym ,że już po 3latach znów wizualnie stan się pogorszy.Ale za to bardzo ucieszyła mnie informacja ,że przynajmniej LEKKO SIĘ CHODZI.Właśnie na dniach muszę podjąć decyzje-Upały coraz bardziej skłaniają mnie do zabiegu.Gdy jest chłodniej mam więcej wątpliwości *-) . Dziękuje za życzenia i pozdrowienia-również życzę tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam żylaki konczyn dolnych, widoczne , ale na badaniu usg wyszło że zastawki w żyłach działają. Przez kilka lat brałam leki ziołowe na uelastycznienie żył ( venocaps) i wszystko było w miarę dobrze . Od roku nie moge dostać tego leku i zaczełam stosować inny ( diohespan max), stosowałam też venoruton. Ale zaczęła sie moja gehenna, w nocy mam tak silne skurcze żył w udach ( czuje takie sznury, po wewnętrznej stronie ud) że od razu przytomnieje i krzycze. Lekarz stwierdził że brak mi magnezu , więc brałam . Stan po spożyciu magnezu sie pogorszył, skurcze budza mnie co najmniej dwa razy w kazdą noc i trwają od 15 d0 30 minut. Prosze mi doradzic co robić. Nadmieniam że korzystam z areobiku wodnego i przynajmniej raz w tygodniu pływam. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×