Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Masywne zwapnienie w jadrach podsoczewkowtch


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 55 lat i lecze sie od 15lat z powodu nerwicy lekowej, zazywam leki 2 razy dziennie po 1 tabletce,nigdy nie zwiekszalam dawki lekow.Lekarz prowadzacy wyslal mnie TK-glowy (na moja prosbe) na skierowaniu napisal nerwica lekowa.Cytuje wynik:masywne zwapnienia w jadrach podsoczewkowych,reszta bez zmian,w uwagach byla napisane cutuje :podejrzenie zespolu fahra (?) po przeczytaniu psychiatra skierowal mnie do neurologa, przepisal mi vicebrol i dal skierowanie na badanie poziomu wapnia i do endyknorologa, dadanie i wynik wyszlo bez zmian,ostoporoza bez zmian .Po roku poprosilam o powtorna TK-glowy,tylko tym razem kekarz psychiatra napisal,nerwica lekowa i zespol fahra (ale juz nie napisal tego znaku zapytania.otrzymalam wynik cytuje: podejrzenie zespolu fahra(?)Panie doktorze chcialam pana zapytac, co to za choroba? czy lekarz robiac mi TK sugierowal sie tym co napisal lekarz na skierowaniu.czy przy drugim badaniu sugierowal sie pierwszym wynikiem,chcialam jeszcze dodac ze mam takie lekko zamazane widzenie,okulista nic nie stwierdzil,prosze pana o wyjasnienie co do mojej choroby, bardzo sie martwie ze to cos powaznego .Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Choroba Fahra to genetyczna choroba, która polega na wapnieniu jąder podsatwy mózgu ( należą do nich wyżej wymienione jądra) i kory mózgowej. Na podstawie obrazu można stwierdzić chorobę po wykluczeniu zaburzeń endokrynologicznych. Objawy wzrokowe mogą wynikać z procesu chorobowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje p.doktorze za odpowiedz.Prosze mi jeszcze napisac ,czy ten znak zapytania ktory tam byl(zespol fahra ?) znaczy ze lekarz ktory robil badanie to nie byl pewny na 100 procent ze to wlasnie ta choroba, powtorne badanie tez bylo pod znakiem zapytani .moze sugierowal sie ta depresja przy pierwszym badaniu.A przy przy drugim badaniu sugierowal sie pierwszym wynikiem.P.doktorze co mnie czeka i jak postepowac bedzie ta choroba.Dziekuje ,pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialam dopisac ze lekarz endokrynolog nie wiedzial co to jest zespol fahra, kazal mi tylko zrobic badanie i powiedzial mi ze cos co jest z wiazane z wapnem to jest w normie.ale pamietam ze jak robilam badanie pare razy ( 10 lat,5 lat ) temu na t4i t3 to zawsze wychodzil mi wynik podwyzszony.Neurolog mnie lekcewazy,a psychiatra mi kaze dalej brac leki,co ja teraz mam robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 38 lat, 2 dzieci, od ok. 4 lat choruję na depresje która prawdopodobnie jest wynikiem FAHRA... A zaczęło się tak: poszłam do neurologa z bólami głowy, zlecił TK i to wyszło... parathormon,prolaktyna ferrytyna, fosfor, wapń w normie - choć wapń w górnej granicy (9,52)... Zarówno neurologa, psychiatrę jak i endokrynologa zaskakuje ta choroba - widzę że nie wiedzą co to jest i każą robić dodatkowe badania... czekam z niecierpliwością na następne TK które zrobię po roku i się dowiem czy to narasta... Obawiam się bardzo o wynik tego badania... już mam cyt. :*masywne obustronne zwapnienia w jądrach podkorowych*... boję się że będę roślinką... tylko nie wiem ile czasu mi do tego zostało. Proszę o pomoc: chcę się leczyć ale nie znam żadnego dobrego lekarza - czy ktoś może mi poradzić do kogo mam się uda aby ratować woje życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani moniko bardzo ci wspulczuje umnie tez tk glowywykazalo ch fahra ale ja niebylam u lekarza nie wiem co mam robic mam niedoczynnosc tarczycy i slaby wzrok okulary +3 nie mam buli glowy czekam na odp pozdrawiam dana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błagam niech mnie ktoś pocieszy...moja mama i jej dwie siostry(już nie żyją...,zmarły na to gówno przed 60 tką) miały stwierdzony syndrom fahra.Tak mało informacji na ten temat :( Ja mam 36 lat ...od 3 lat mam wiele dziwnych ,neurologicznych symptomów...,bóle głowy z wymiotami,zawroty głowy,zaburzenia snu,parastezje,w tej chwili nie mam już czucia praktycznie na całym ciele...,jestem świadoma wszystkiego i jestem załamana.Od 3 lat szukam pomocy i nic.Nikt w tej chwili nie chce jednoznacznie stwierdzić fahra.IRM wykazało zwapnienia w jadrach podkorowych.To było 3 lata temu.W pn idę do szpitala.Mam skierowanie.Najgorsze w tym wszystkim jest to,że lekarze próbują zrobić ze mnie wariatkę i wszysko zganiają na psychikę.Tak,zgadzam się...jestem słaba ale na Boga! jestem świadoma wszystkiego i czuję się beznadziejnie.To nie wymysł mojej wyobraźni.Potrzebuję pomocy ...,jestem na skraju załamania.Jestem chora,mam dopiero 36 lat :( Nie mam komfortu życia.Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, Moja mama wlasnie zmarla. Walnela glowa o sciane i po babie. Miala zdiagnozowana chorobę fahra, problemy z rownowaga, otępienie, generalnie masakra. Jej ojciec miał parkinsonizm. Matka uzalezniona była od 30 lat od benzodiazepin i myslalam ze to one spowodowaly jej stan. Ale teraz znalazłam tk glowy z 88 roku jak miała 33 lata gdzie już pojawily się symetryczne zwapnienia w jadrach soczewkowatych. Strasznie się boje ze ja to gowno odziedziczyłam i moje dzieci. Znikad wiedzy i pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 54 lata, w wieku 20 i 21,5 lat przeszłam operacje głowy usuwającej guza przysadki mózgowej. Później ok z głową, słuchem i oczyma, do 45 roku życia. zPóżniej coraz gorzej ze słuchem i jednym okiem. Nie słuchałam zaleceń endykrynologa. Pół roku temu poziom cukru podniósł się naq poziom 360. Dzięki prowadzącemu lekarzowi znalazłam się w szpitalu na oddziale wewnętrznym, gdzie podając przez 3 dni insulinę cukier spadł do poziomu 90 - 100. Zostałam skierowna na oddział neurologii, gdzie po wykonaniu to0mografii komputerowej stwierdzono, że mam Fahrę - zwapnienia w mózgu. Za miesiąc mam mieć wykonane badanie pamięci i wizytę u psychiatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam 34 lata. Trzy lata temu wszystko się zaczęło, trafiłam do neurologa bo strasznie bolała mnie głowa. Zlecono TK, później rezonans i wyszło zespół fahra. Ale ludzie nie załamujcie się, najważniejsze to pozytywne myślenie, nie dajcie się zwariować! Mam bardzo dobrego lekarza, powtarzam tk co rok. Trzeba być pod stałą opieką, niestety już do końca życia:( Zajmujcie się codziennymi rzeczami kochajcie swoje dzieci. Nie popadajcie w paranoje bo to ona was wpędzi do grobu. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że niektórzy przechodzą to gorzej, inni słabiej, ale pocieszcie się tym,że są i tacy którzy z tą chorobą żyją bardzo długo i nie są roślinkami. Trzeba wziąć się w garść i najważniejsze znaleźć bardzo dobrego lekarza-Ja miałam takie szczęście. Powodzenia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od listopada po wykonaniu TK głowy z kontrastem I otrzymania wyniku życie rozpadło się mi na kawałki. Sprawdziłam co to za choroba I szybko podjęłam decyzję leczenie I to szybkie sama dałam radę przejść przez pierwszy etap teraz mnie czeka kolejny planowana wizyta w szpitalu I dalsze leczenie . teraz wiem że moja depresja. Jest spowodowana ta choroba Farha bo przecież zawsze byłam pozytywnie nastawiona I wesoła w młodość teraz mam 32 lata mam córkę I sie o nią boje ale miłość do niej daje mi siłę do walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×