Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny i skurczowy ból brzucha po jedzeniu


Gość Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio mam nieprzyjemne objawy po zjedzeniu posiłku. Godzinę po zjedzeniu zaczyna się ból brzucha- nie da się go umiejscowić- coś w stylu jakby bardzo ciężko było się przemieścić jedzeniu po jelitach - takie moje odczucie. Ból jest dość silny skurczowy. Obraz USG nie wykazał zmian narządów, badania krwi, moczu, kału są dobre. Miałem nawet gastroskopię- czekam na wyniki pobranych próbek , bo samo badanie nie wykazało żadnych niepokojących zmian.Biorę IPP40 ale czasem po śniadaniu-chleb, ogórek zielony bez skóry, też czuję nieprzyjemne uczucie jakby skurczowe w brzuchu. Moje pytanie- co to może być? jakim badaniom się jeszcze poddać?jaką dietę stosować? z góry dziękuję za odpowiedzi Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Czy gastroskop dotarł do dwunastnicy? Takie objawy mogą być związane z chorobą wrzodową dwunastnicy, jelitem drażliwym lub zpaleniem jelit. W razie prawidłowego wyniku gastroskopii należy rozważyć wykonanie kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gastrolog dotarł do dwunastnicy i nie stwierdził żadnych widocznych ubytków, nadżerki, zapalenia wrzodów-nic. Pobrano mi próbki do badania histopatologicznego- wynik w poniedziałek. a uczucie w brzuchu jest jakby jelita męczyły się z posiłkiem- godzinę po jedzeniu. taki skurczowy ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na wynik badania histopatologicznego. Dopiero po wyniku badania histopatologicznego będzie można zadecydować o dalszym sposobie postępowania (jaka będzie diagnoza i jakie będzie można włączyć leczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×