Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żyłki i pajączki na nogach


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pewien problem . Mam dopiero 16 lat, a zaczynają mi sie problemy z *nogami* . A dokładniej z żyłkami i pajączkami na nich . Wyglądają one jakby były poprostu owinięte cienką skóra . Ale czy moge coś z nimi zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym (wcześniej o tym fakcie poinformować trzeba rodziców). To prawdopodobnie początkowe stadium niewydolności żylnej. Po badaniu chirurg naczyniowy podejmie decyzję co do dalszego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągam temat.. Ja mam lat 20 pajączki i żyłki widoczne na nogach niektóre są grube i proste a niektóre wyglądają jakby były trochę pozakręcane. Byłam u chirurga naczyniowego, które tylko podotykał moje nogi, obejrzał ich przód wypisał tabletki Cylo3fort, dał parę zaleceń i nic więcej, Pocieszył, że w ciąży będzie gorzej. Żylaki mogę miec dziedzicznie po mojej mamie(jej mama ich nie miała). Nogi mamy wyglądają strasznie i nie chciałabym dopuścic do takiego ich stanu.. Nie chcę czekac aż to się rozwinie. Biorę te tabletki, prysznice kończę zawsze chłodnym strumieniem na nogach, unikam siedzenia z nogą na nodze, co jakiś czas(nie codziennie) wypoczywam 10 min z uniesionymi nogami. Mimo to wydaję mi się, że nic to nie daje.. Co robic? Jakiś zabieg? Ogólnie bardzo mi z tym ciężki, w dodatku mama powtarza, że nic mi nie pomoże a żylaki będę miała i tak i tak, nawet jeśli będę wykonywała te wszystkie czynności, które właśnie robię.. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wykonać specjalistyczne zabiegi bardziej dające efekty kosmetyczne jak np. skleroterapia czy też laseroterapia. Oczywiście warto byłoby także używać specjalnych pończoch lub podkolanówek uciskowych. http://www.przeciwżylakowa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej skuteczny jest laser żółty, daje szybsze efekty i przede wszystkim nie jest bolesny. W stosunku do laserów starszych, chociażby KTP i lasera zielonego, to żółty usuwa nawet już mocno zaawansowane pajączki. Niestety niewiele placówek medycznych w Polsce może pochwalić się posiadaniem lasera żółtego, w Wawie jest jedna na Sokołowskiej, Bejda Medical i drugi w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że należy się udać do chirurga naczyniowego by to sprawdził. Jeśli chodzi o usunięcie żylaków teraz jest na to wiele sposobów. Ja np. miałam usuwane laserowo w http://www.krefft-laser.pl/index.html. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po konsultacji, niedługo mam operację - jednak nie dało się tego obejść. Dr Bućko faktycznie wydaje się być lekarzem z powołania. Zobaczymy jak będzie po operacji bo tego się najbardziej boję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością to skłonności dziedziczne, idź do lekarza aby sprawdzić żyły. On może przepisać ci coś na kruchość naczyń, dodatkowo możesz smarować nogi żelem galvenox soft lub inną maścią, które działają zapobiegawczo na pajączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×