Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból poniżej prawego jądra


Gość Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystian

Witam serdecznie mam 24 lata i od mniej więcej 8 miesięcy mam pewną dolegliwość, która nie ustępuje. Aktualnie jestem po 2 wizytach u urologa i jednym USG, w tej chwili jestem zapisany na wizytę u chirurga i drugie USG. Jeśli chodzi o wynik pierwszego USG to nic na nim nie wyszło poza dwoma torbielikami wielkości 2mm na głowach obydwu jąder, lecz osoba wykonująca USG powiedziała, że nie jest to raczej źródło bólu. Dwaj panowie urolodzy powiedzieli natomiast, biorąc pod uwagę w sumie tylko wynik USG, że jestem zdrowy i nic mi nie jest. Jedyny przepisany lek na 3 dni to Unidox Solutab po którym nic nie uległo poprawie. Jestem w tej chwili w martwym punkcie i nie wiem co dalej. Przejrzałem tematy na forum i nic ściśle nie odpowiada moim objawom. Bóle zaczęły sie ok. 8 miesięcy temu - pracowałem ciężko fizycznie. Na początku myślałem ze to okolice pachwiny, ale później okazało się, że ból ogniskuje ze zgrubienia, które jest poniżej jąder (prawa strona). W tej chwili nie ma dnia żebym nie odczuwał bólu, czasem gdy rano wstaje od razu czuje ból. Podczas wysiłku lub np spaceru godzinnego ból narasta i np. jeśli usiądę to czuję jakby pieczenie promieniujące po prawe jądro. Stając np. na prawej nodze ból dodatkowo narasta. USG wykluczyło przepuklinę i chirurg również powiedział, że wszystko trzyma jeśli chodzi o tą kwestię. Będę wdzięczy za każdą pomoc, gdyż nie wiem do kogo mogę się jeszcze zgłoscić i jakie badania przeprowadzic. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro urolog i chirurg nic nie stwierdzili, a USG praktycznie jest prawidłowe trudno określić co może być podłożem tych dolegliwości. Być może to jakaś neuralgia czyli samoistne podrażnienie nerwów obwodowych. Jedynie stosowanie doraźne leków przeciwbólowych przynosi w tym przypadku ulgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystian

Problem w tym, iż u urologa byłem publicznie nie prywatnie i poza skierowaniem na USG, które miało wykluczyć przepuklinę, żadnych więcej badań, prób itp. nie robił. Spojrzał tylko na wynik USG i wedle tego, że na nim nic nie ma od razu wysunął wnioski, że jestem zdrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×